Wycieki z piersi

użytkownik
Hanna40l

Witam!
Ok 1,5 roku temu zauważyłam, że z prawej piersi podczas przycisnięcia sutka, wycieka z niego ciemnoszary, brynatny płyn.Poszłam do lekarza ginekologa, stamtąd na USG a nastepnie od chirurga onkologa.Nie stweirdził niczego nipokojącego.Kazał robić mi badanie USG co pół roku i niczym sie nie przejmować. Nic od tego czasu sie nie zmieniło.wynik ostatniego badania brzmi:sutki z przewagą tkanki tłuszczowej. W k.g.z.w(godz.1.20)odcinkowo na dł.7,1 mmposzerzony przewód mleczny do 3,4 mm-o gładkich zarysach.Gruczołów litych i torbieli nie znaleziono.Skóra bz.Węzły chłonne bz.
Czy nadal nie powinnam sie martwić, mimo, iż wycieki są nadal?

Reklama
użytkownik
haemophilus

Przyczną może być nadkażenie bakteryjne. Można jeszcze wykonać posiew takiej wydzieliny i zbadać ją w tym kierunku.

użytkownik
A.

A co z prolaktyną? Możliwe, żeby taki problem pochodził od przysadki lub t.p.?

użytkownik
haemophilus

Jeśli poziomu prolaktyny również nie zbadano to warto takie badanie jednak wykonać.

użytkownik
Hanna40l.

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.Co do prolaktyny, jej poziom wynosił u mnie (wprawdzie te półtora roku temu, kiedy zauważyła zmiany)16,37 ng/ml
Co Pańskiej odpowiedzi o wykonanie posiewu, kto powinien dac mi na nie skierowanie? Dokąd mam teraz sie udać? Z gory dziekuję za dotychczasowe rady i pozdrawiam

użytkownik
stapler

Na takie badanie czyli posiew może dać skierowanie lekarz rodzinny, ginekolog czy też chirurg.

Twoja odpowiedź