Tzw. dzikie mięso na paznokciu

u?ytkownik
DK

Witam mam taki problem..a dokładnie chodzi o to , ze od pewnego czasu mam problemy z paznokciem na palcu u stopy. Z boku na paznokciu zrobił mi sie tzw.*dzikie mięso* (nie dużo) czego powodem jest NIBY wbijajacy sie kawalek paznokcia. Bylem u lekarza-chirurga i powiedzial ze zabieg moze wykonac w postaci wyciecia klinu i wlasnie chodzi mi o to czy to jest konieczne poniewaz ja zaczalem prace jako kierowca niecaly miesiac temu a obowiazkowo musialbym wziac zwolnienie co nie jest mi na reke.. potrzebuje informacji czy w jakis inny sposob moge to wyleczyc chodzi mi o tą narastającą skore na paznokiec bo z reszta poradze sobie sam. Dostałem preparat w spreju-neomycinum, ale nie wiem czy to pomoze. Prosze o jakas porade z gory dziekuje!!

Reklama
u?ytkownik
stapler

Jedynym skutecznym sposobem leczenia wrastającego paznokcia jest leczenie operacyjne czyli wycięcie klinu bocznej części paznokcia wraz z otaczającymi tkankami miękkimi (plastyka wrastającego paznokcia)
Po operacji taka rana goi się około 2 tygodnie. W tym czasie raczej nie można kierować samochodu zawodowo.
Raczej spray z antybiotyku w tym stanie nie pomoże.

u?ytkownik
DK

A moze jednak jest cos czym mozna wypalic to co naroslo bo w sumie to nie paznokiec mi wrasta tylko czesc ktorej przy usowaniu nie wyjalem i wyjalbym gdyby wlasnie nie to smieszne dzike mieso jesli mozna prosic o odpowiedz i pomoc to prosilbym..

u?ytkownik
stapler

Nie ma innej metody tylko trzeba w tej sprawie udać się do chirurga. Może uda się tą sprawę zażegnać jakimiś małoinwazyjnymi metodami (np. krioterapia).

u?ytkownik
aa

A czy na dzikie mięso można stosowac jakies preparaty jak na wypalanie kurzajek? chce sie tego pozbyc, ale nie chirurgicznie tylko domowymi sposobami, wrastał mi sie paznokiec ale nie wiem jak mam sie pozbyc dzikiego mięsa czyli tego co narasta obok, jest krwiste

u?ytkownik
EKSPERT OD TEGO MIESA

JA CI POMOGE CHLOPIE mialem to samo co ty nawet gorzej bo z 2 stron na obu nogach i chirurg wycinanie pazkokcia i po roku to samo ale juz sie nie dalem wiecej pod noż pomyslalem pomyslalem i wydumalem usune ci to w tydzien i bedziesz mogl chodzic biegac skakac daje 100 % gwarancji , wiecej info udziele na maila Pisz Koniecznie. pozdro i wszystko da sie wyleczyc *) nie jestem zadnym znachorem ani oszustem testowalem to na sobie dziala pomaga koniec tematu !!!

u?ytkownik
sssh

Jeżeli ktoś zna dobry sposób jak samemu bez operacji i innych zabiegów wyleczyc to mięso piszcie... błagam pomóżcie... piszcie

u?ytkownik
cierpiąca

Mam dokładnie ten sam problem, źle wycięłam paznokcia najpierw powstała opuchlizna, stan zapalny następnie zaczęła zbierać się ropa...stary sposób *babci* czyli rozmiażdżenie liścia kapusty i przykładanie do palca wyciąga ropę ale pojawił sie problem małe *dzikie mięso* nie chcę iśc do chirurga bo już raz miałam wycinany kawałek paznokcia u 2 nogi skończyło się tym że przez prawie miesiąc się to goiło - RATUNKU - cóż poza chirurgiem i gabinetem kosmetyki leczniczej może pomóc...bardzo proszę o jakiekolwiek porady bo chirurg to ostateczna ostateczność...jeżeli ktokolwiek ma jakikolwiek pomysł bardzo proszę o informacje.

u?ytkownik
Agata

Witam ekspercie od dzikiego mięsa :) jeżeli była by taka możliwość to napisz mi również na meila inf o tym cudownym środku na dzikie mięsko :( tragiczne to jest :( byłam w szpitalu na lapisowaniu paznokcia ale nie wiem czy coś mi się z tym poprawi :( agacia5@amorki.pl :) z góry bardzo dziękuje

u?ytkownik
Wiola

Do eksperta od dzikiego mięsa męczę sie z tym już ponad pół roku proszę o pomoc z góry bardzo dziękuję. . Czekam na odpowiedź pilne .Pozdrawiam

u?ytkownik
Wykończony

Mam dokładnie taki sam problem już mi życie przez to dzikie mięso zbrzydło proszę Cię ekspercie pomóż..Bardzo proszę o pilną poradę. Będę bardzo wdzięczny. Wykończony

u?ytkownik
kamil

Pewnie to juz nieaktualne ... ale moze ktos cos wie:) i mi tez napisze, z tym walczyc... ekspercie pomoz...

u?ytkownik
Grzegorz

Jak palic dzikie mieso boli jak pieron

u?ytkownik
Krystyna

Oderwał mi się paznokieć u kciuka tak nieszczęśliwie, że powstała rana, a następnie utworzyło się dzikie mięso. Bolało jak ch...ra i mimo ,że codziennie go odcinałam - odrastało. Wtedy przypomniałam sobie o urynoterapii. Po odcięciu/ mięsa ,/ namoczyłam palec w świeżym moczu i tak przez kilka dni.Codziennie *mięsa* odrastało coraz mniej aż wreszcie zanikło.W ostatniej fazie dziurę między paznokciem, a opuszkiem palca smarowałam mascią Chlorchinaldin H / w zasadzie na receptę, ale czasem można dostać bez/ Zaznaczam. że urynoterapię zastosowałam pierwszy raz bo bałam się metod stosowanych przez lekarzy.
.

u?ytkownik
Dorota

Mam prośbę, jeśli ktoś zna sposób na to dzikie mięso pomóżcie od pół roku chirurdzy męczą mi dzieciaka,jak był mały miał ten sam problem ale wtedy dostałam jakiś preparat do robienia tylko ,że nie pamiętam co to było.Proszę pomóżcie.