Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz po wewnętrznej stronie wargi sromowej większej


Gość Zuzanna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś wybadałam, że po wewnętrznej stronie wargi sromowej większej na dole pojawił się niewielki guzek, twardy i trochę bolący podczas dotyku. Nie mam pojęcia co to może być i jestem trochę zaniepokojona. Spotykam się z tym pierwszy raz, jednocześnie nie jestem pewna od kiedy go mam, raczej od niedawna bo nigdy wcześniej go nie wyczułam. Co to może być? Czy możliwe, że pojawia się od podczas miesiączki, gdyż właśnie dzisiaj ją dostałam? Proszę o radę, jeśli to coś pomoże - mam 17 lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno należy w tej sprawie skonsultować się z ginekologiem. Raczej taka zmiana nie ma nic wspólnego z miesiączką. Być może to tzw. torbiel gruczołu Bartholina patrz: http://www.poradnikzdrowie.pl/eksperci/pytania/gruczol-bartholina---leczenie/26548/1/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie, którą Pan podał jest napisane, że może sam zaniknąć ten torbiel, rzeczywiście jest mały będę go obserwować aż do wizyty u ginekologa. Mam jeszcze 2 pytania. 1. Z jakiej przyczyny mógł pojawić się ten guzek, jeśli jest to torbiel gruczołu Bartholina? 2. Czy jeśli nie zostanie on usunięty mogą pojawić się jakieś powikłania i konsekwencje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z jakiej przyczyny mógł pojawić się ten guzek, jeśli jest to torbiel gruczołu Bartholina? - samoistnie bez uchwytnej przyczyny w skutek zaczopowania ujście tego gruczołu 2. Czy jeśli nie zostanie on usunięty mogą pojawić się jakieś powikłania i konsekwencje? - w przypadku małych torbieli nie ma żadnych zagrożeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo... guzek pojawił mi się około tydzień temu, ledwo go się dało wyczuć, teraz zaś jest większy i się martwię. Czy jest możliwość, ze to przez to, że używam maszynki do golenia? I jeszcze jedno: Nad kostką pojawiła się mała, bardzo twarda, nie do wyciśnięcia krosta. Ma ona barwę czerwoną lub lekko fioletową. Kiedy goliłam nogi, zachaczyłam o tę krostę, zaczęła mi z niej lecieć krew i dość długo zajęło mi tamowanie jej. Po tym ta krosta, a raczej guzek, ani drgnął. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość, ze to przez to, że używam maszynki do golenia? - tak, jest to możliwe Co to może być? - trudno mi określić bez bezpośredniego badania, może to jakiś naczyniak, włókniak, znamię, proszę w tej sprawie skonsultować się z dermatologiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałam ropień gruczołu bartolina. I ginekolodzy sami nie są w stanie powiedzieć skąd to sie bierze. Może być od majtek stringów, od proszków do prania które uczulają, od jakiejś bakterii którą zaraził nas partner podczas stosunku, od zbyt małej higieny..wiele możliwości:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również na to obecnie cierpię, jest to niesamowicie drażniące i uciążliwe, bo ciężko się chodzi, siedzi i w ogóle zmienia pozycję. Mam obecnie miesiączkę, i na jednym z forów przeczytałam, że objawy zapalenia gruczołu Bartholina mogą się nasilić pomiędzy 2 a 4 dniem miesiączki. Biorę teraz antybiotyki i mam szczerą nadzieję, że mi szybko przejdzie, ciężko z tym funkcjonować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×