Usunięcie macicy, twardy brzuch i miesiączka

użytkownik
Danuta z Dębicy

Dzień dobry Panie doktorze. Jestem już 4 miesiac po operacji usunięcia macicy. Do tej pory mam twardy nabrzmiały brzuch i co bardzo dziwne co miesiac plamienia przypominające okres. W ciągu dnia jak troszke pochodze i sie poschylam to brzuch mam wiekszy i bardziej obolały. Prosze o fachową odpowiedz jakie badania powinnam wykonać, co w takim przypadku robić. Bardzo prosze o pomoc gdyż jestem bezsilna.

Reklama
użytkownik
stapler

Trzeba w tej sprawie udać się na kontrolę do ginekologa, najlepiej do tego który Panią operował. Po całkowitym usunięciu macicy nie powinny występować żadne krwawienia z dróg rodnych. Może warto byłoby jeszcze wykonać badanie USG przezpochwowe. O wszystkim musi zadecydować ginekolog.

użytkownik
anna

Witam jetem po konizacji szyjki macicy. z wycietego materiału -napisane jest ze wykryto nacieki limfoidalne czy to jest coś powaznego?

użytkownik
stapler

Nie, to nic poważnego, to zwykły stan zapalny.

użytkownik
Danuta

8 kwietnia miałam operację usunięcia macicy, czuję się nawet dobrze, lecz niepokoi mnie bo dostałam normalną miesiączkę, może trochę mniej obfitą. Ale krwawienie trwa 4ty dzień i jest bardzo wyraźne, z natężeniem w 2 i 3 dniu. Co to ma oznaczać. czy mam się czegoś obawiać i co robić dalej. Byłam tydzień temu u kontroli, lekarz powiedział, że wszystko jest ok. Proszę o odpowiedz. Dziekuję

użytkownik
Anna

2 kwietnia miałam operację usunięcia macicy wraz z przydatkami. Tydzień po operacji w nocy rozbolał mnie brzuch i dostałam miesiączkę. Czy to znaczy że coś jest nie tak?

użytkownik
marta

Czy nie jest ryzykiem usuniecie macicy w pierwszym dniu miesiaczki

użytkownik
Lila

Witam Pana Doktora!
Mam takie pytanie - jutro tj. 7 sierpnia jadę do szpitala na usunięcie macicy i przydatków. Problem w tym, że mam jeszcze okres - 4-ty dzień, a zawsze trwa 10 dni (krwotok maciczny). Czy można operować w czasie okresu?
Bardzo proszę jeszcze dziś o odpowiedź - z góry dziękuję.

użytkownik
marysia

Do pan ktore sa po operacji usuniecia macicy i przydatkow, czy az tak jestescie nieswiadome? choc w dzisiejszym czasie to az niewiarygodne zeby tak myslec ze to miesiaczka, czytalam i sie smialam,choc nie jestem juz osoba bardzo mloda ale takich glupich pytan nie zadawalabym,choc jest sie anonimowym.

Twoja odpowiedź