Ból kości w okolicy piersi

u?ytkownik
Aga

Mam 21 lat. Przedwczoraj w nocy poczulam bol w okolicy prawej piersi, gdy probuje go zlokalizowac palcem, okazuje sie, ze to zebro, gdy naciskam, boli, kiedy leze na lewym boku, rowniez, jak zaczynam sie smiac czy podnosze cos ciezkiego- to samo. Strasznie sie martwie, ze to moze byc rak... W tym tygodniu bede robic przeswietlenie pluc (do ksiazeczki zdrowia), czy jesli cos jest nie tak, zostanie to wykryte? Czy bol moze oznaczac cos innego niz raka ?
Prosze o odpowiedz i pozdrawiam

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Ból ten to prawdopodobnie, albo miejscowy stan zapalny okostnej żebra, albo neroból nerwów międzyżebrowych. Nic groźnego. Najlepiej zażyć środek przeciwbólowy i wysmarować się maścią lub żelem przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Ból to najczęściej ostatni objaw, pojawiający się w silnym zaawansowaniu nowotworu. Badanie RTG klatki piersiowej wszystko wyjaśni.

u?ytkownik
Aga

Bardzo dziekuje i pozdrawiam:)

u?ytkownik
m

I co wyszło?

u?ytkownik
Łukasz

Nie wiadomo co jej wyszło, al ja mam to samo. Ból lokalizowany na odcinku mok. 10cm w dół od prawej łopatki. Czasami się pojawia i boli kilka dni, smaruję i łykam Ketonal, zazwyczaj przechodzi. Ale chciałbym się tego pozbyć. Mam 32 lata i teoretycznie wyniki badań mam dobre.

u?ytkownik
GOŚKA

Od paru miesiecy mam podobne objawy tyle ze przy lewej piersi-najpierw myslalam ze to fiszbiny mnie uciskaja od biustonosza bo gdy nosilam bawelniany to bol przestawal ale utrzymuje sie to juz dosyc dlugo raz bol znika raz sie pojawia-ostatnio mam wrazenie ze ten bol promieniuje zwlaszcza w nocy-boje sie zbadac,chce zrobic usg piersi-czy ktos ma lepszy pomysl?

u?ytkownik
jagoda

Ja tez od jakiegos czasu mam podobne objawy. ogolnie mnie nie boli , tylko jak dotykam to miejsce i kiedy nosze stanik z fiszbinami. po zarzyciu paracetamolu przechodzi ale jak dlugo mozna lykac!!!

u?ytkownik
roza

Witam mam 27 lat i dokładnie takie same objawy.na poczatku tez myslałam ze to stanik i jakiś czas chodziłam bez ale ból nie ustępował. miałam usg piersi, RTG klatki piersiowej, morfologie i nic nie wyszło, byłam nawet u neurologa, (kazał łykać magnez),już nie wiem do jakiego specjalisty się udać

u?ytkownik
Marta

Mnie też boli pod prawą piersią gdy uniosę ją do góry i przycisnę. Podczas spania także odczuwam ból. Kilkakrotnie informowałam o tym moją Panią ginekolog, ale po ręcznym badaniu piersi stwierdzała, że wszystko jest ok i to napewno ból żebra. Nie wiem czy udać się na jakieś usg? Ten ból strasznie mnie niepokoi. Proszę o porady.

u?ytkownik
jaka.

Witam mnie tez boli pod piersiami i troszke nizej martwie sie co to moze byc

u?ytkownik
meg

Witam, mam ten sam problem od kilku lat, bół żeber pod piersiami, usg piersi ok, ostatnio bół promieniuje do pachy i pleców. Co to może być?

u?ytkownik
Iwonka

Mnie także bolą żebra z przodu ( głównie drugie żebro od góry z prawej strony). Nawet pojawił się obrzęk w tym miejscu. Z początku myślałam, że to od piersi - ale byłam dwa razy na USG i jest ok.Nawet poszłam do poradni onkologicznej - też po badaniu ok. RTG klatki -ok. Morfologia też.Później zaczął się ból po pachą, między łopatkami, bóle mięsni przykręgosłupowych i opuchnięte obolałe mięśnie całych pleców i szyi. Trafiłam do masażystki od kręgosłupa i zaczęła mnie nastawiać- od kwietnia do teraz - czyli już jakieś 3 miesiące. kości już nastawiła, a teraz masuje mi mięśnie i zaczęło wszystko wracać do normy. Warto zbadać się w kierunku zmian w kręgosłupie.Mam 32 lata.

u?ytkownik
Mila

Mam 15 lat i mam dosłownie te same objawy tylko ,że również boli mnie przy oddychaniu ,schylaniu i podpieraniu ,byłam zrobić badania ale wszystko wyszło ok . Boję się gdyż czasami mam problemy z nabraniem powietrza . Lekarka powiedziała mi ,że to nerwoból .

u?ytkownik
paula

Witam ja też ma takie objawy jak wy tylko na mnie żadne leki już nie działajom mam dopiero 22 lata i boje sie isc do lekarza bo sama chowam dziecko jak robiłam sobie badania krwi to nie wyszły za dobrze ten ból narasta i boli coraz bardzej

u?ytkownik
natalia

Witam mam podobne objawy tylko że mi promieniuje ten ból aż do żołądka i do górnej parti pleców też mi mówiono ze to przez nerwy ale to czasami przychodzi tak samo od siebie i nasila się coraz to bardziej boje się że to coś złego a przecież nie można zganiać że przez nerwy tak się czuje . Coś w tym musi być jak tyle nas ma te same objawy .