Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle lewego podżebrza i zgaga


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Od 8 miesięcy trapią mnie pobolewania (bo nie jest to ból) okolic lewego podżebrza i nieustępująca zgaga. Pobolewania są stałe i występują w dzień. W nocy ich nie odczuwam. Dodatkowo czasami boli mnie lewa łopatka- ból kojarzy mi się z odkręgosłupowym. Na zlecenie lekarza wykonałam gastroskopię, która nic nie wykazała. Badania USG jamu brzusznej też były prawidłowe. Mam lekko podwyższone transaminazy (AST-40,ALT-46) oraz amylazę we krwi (82- norma do 82). Po zebraniu danych, moje dolegliwości lekarz określił jako dyspepsja lub nerwica żołądka, zalecił Controloc 40 i zakończył temat. Objawy zgagi ustąpiły, ale pobolewanie pozostało. Stan ten doprowadza mnie do stanów depresyjnych. Co takie objawy mogą sugerować? Chorobę żołądka, a może trzustki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała Pani zdiagnozowany stan żołądka w gastroskopii, który nie wykazał nieprawidłowości. Prawidłowy poziom amylaza oraz objawy nie wskazują na chorobę trzustki. Może warto byłoby jeszcze wykonać USG jamy brzusznej (określić morfologiczny stan wątroby, dróg żółciowych, trzustki, śledziony) oraz RTG odcinka piersiowego i lędźwiowego kręgosłupa (nerwobóle). O tym musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem tego typu ze faktycznie wystepują u mnie straszne bole (takie kłocie) po lewej stronie w granicach podbrzusza i promieniuje tak do zeber.odczuwam nudnosci praktycznie po wszystkim co zjem i oczywiscie zgaga .No i oczywiscie spadek wagi ktory sie utrzymuje tak jak kiedys mi było trudno zrzucic zbedne kilogramy tak teraz nie mam problemu , nie pije alkoholu Miałam robiona gastroskopie ktora wykazała nadżerki w zoładku pobrałam leki na zgage ale nic nie pomogło poniewaz było zasługerowane ze te bole to od nadzerek Czy mozliwe ze te moje problemy to dolegliwosci trzustki? z gory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×