Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie otrzewnej a problemy jelitowe


Gość iza

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o mojego tatę.Ma 74 lata.Zaczęło się od oddawania bardzo śmierdzącego i brązowego moczu oczywiście w pampersa , po kilku dniach w okolicy odbytu właściwie pośladek zrobił się coraz bardziej czerwony i twardy gdzie po 2 dniach pękła skóra i zaczęła bardzo sączyć się śmierdząca ropa.Znalazł się w szpitalu na wewnętrznym dostawał kroplówki a tam samoistnie się sączyło i rzekomo oczyszczało .Jedzenie dochodziło do jakiegoś miejsca i ulewało się a brzuch robił się bardzo twardy .Na koniec dostał zapalenia otrzewnej no i natychmiastowa operacja i znalazł się na chirurgii /w trakcie operacji wyczyścili wypłukali jelita /Mam pytanie od czego mogło powstać te zapalenie otrzewnej ,i czy to może się powtórzyć ponieważ dalej mu się tak dziwnie *odbija* i czy musi być ścisła dieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn takiego stanu może być bardzo dużo. Najlepiej w tej sprawie porozmawiać z lekarzem prowadzącym tatę w szpitalu lub też z chirurgiem, który operował ojca. W zależności od przyczyn zapalenia otrzewnej powinno wyglądać odpowiednie dalsze postępowanie. Z uwagi na brak szczegółowych danych klinicznych nie mogę konkretnie odpowiedzieć na Pani pytanie. Prawdopodobnie mogło dojść do jakiegoś odcinkowego zapalenia jelita grubego. Musi Pani uzyskać szczegółowe wyjaśnienia w szpitalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×