Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciąża a przetoka okołoodbytnicza


Gość Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, 31 sierpnia przeszłam operację wycięcia przetoki okołoodbytniczej. Nie miałam naruszonych zwieraczy, a rana goiła się przez ziarninowanie. Robiłam dwa razy dziennie nasiadówki a obecnie smaruje 2x dziennie Detromecyną. Po operacji lekarz Ordynator powiedział, że wszystko goi się poprawnie i w związku z tym od następnego cyklu mogę się starać o dziecko. W zeszłym tygodniu miałam owulacje i podjęłam z mężem próbę. Od operacji minęło 2,5 miesiąca a rana goi się a następnie pojawia się dziurka i rana się otwiera i tak w kółko. Wczoraj jednak byłam na oddziale bo chyba jest coś nie tak, nie zastałam jednak mojego lekarza prowadzącego tylko innego,który powiedział że pewnie przetoka wróciła(ale powierzchownie). Z tego względu mam przerwać starania. Obłęd bo lekarz Ordynator powiedział inaczej. Po powrocie do domu dostałam gorączki ok 38,4 stopni. Pewnie to infekcja bo towarzyszy temu katar ale zastanawiałam się czy to może być też przez tę ranę. A moje pytanie jest takie czy jeśli okazało by się, że jestem w ciąży ,czy fakt iż rana się nie goi lub przetoka powróciła i infekcja (+opryszczka) którą obecnie przechodzę mogło by źle płynąć na moją potencjalną ciążę. Za 9 dni powinna pojawić się miesiączka i wtedy będę jasno wiedziała czy zaszłam w ciążę czy też nie. A obecnie strasznie zachodzę w głowę bo w takiej sytuacji nie chciałabym przez następne 9m-cy zachodzić w głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno mieć to wpływu na rozwijający się płód. Proszę obecnie uważać na stosowane leki (jeśli Pani przypuszcza, że jest w ciąży nie powinna Pani stosować żadnych leków - chyba, że w ostateczności). A najlepiej zrobić sobie test ciążowy i będzie Pani wiedzieć w stu procentach czy jest Pani w ciąży (koszt niewielki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

test zrobiłam dwa dni temu. Jednak jest to za wcześnie i nie wyszedł. Mam ich jeszcze cztery :) więc powtórzę go jutro. Wzięłam da razy paracetamol. Mam nadzieje, że to nie zaszkodzi a Detromecynę w takim razie odłożę i zostanę przy nasiadówkach z Kory dębu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Doktorze test ciążowy zrobiony wynik dwie kreski. Jestem w ciąży, bardzo się cieszę i jednocześnie martwię bo w poniedziałek miałam mieć powtórkę zabiegu. Oczyszczanie rany, która się nie goi. Teraz kompletnie nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×