Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Opuchlizna po artroskopii kolana


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Jestem po zabiegu artroskopii prawego kolana,którą wykonano 3 tyg,temu.W trakcie zabiegu wykonano usunięcie rogu przedniego łąkotki przyśrodkowej,następnie płukanie stawu i drenaż.Ponadto stwierdzono naderwanie więzadła krzyżowego.Po wyjsciu ze szpitala kolano było lekko spuchnięte.Według zaleceń poruszałem sie o kulach i stosowałem Clexane(0,04 1x1 amp.dziennie) przez 7 dni. Po 14-stu dobach od zabiegu usunięto szwy i od tego czasu kolano było jeszcze bardziej spuchnięte.Zgłosiłem sie na badanie kontrolne do chirurga,który nakazał ściągnięcię płynu z kolana i zgłoszenie sie za 2 tyg.do ponownej kontroli.W nastepnym dniu kolano ponownie jest spuchnięte a ja nadal poruszam się o kulach.Kolano zginam nie bardziej niż 90 stopni,gdyż sprawia mi to ból.Moje pytanie brzmi,czy ta opuchlizna jest normalną rzeczą po zabiegu?Jak długo powinienem poruszać sie o kulach?Czy powinienem wczesniej zgłosić sie do lekarza w związku z tą opuchlizną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja jestem po zabiegu atroskopii 8 miesięcy.Miałam usuniete ciało hoffa które mi narosło w skutek uderzenia.W trzecim dniu mnie wypuscili ze szpitala mialm całe opuchnięte kolano i aż śine, i odstawały mi takie grudki po nac ięciach.Po jakiś 3 tygodniach samo mi to wszystko znikło.Dodam że śamarowalam cały czas kolano maściom o nazwie Cepan bardzo mi pomogła znikła opuchliza grudki niewidać że mam jakiekolwiek nacięcia.Co do kól poruszałam się o nich miesic.I Moja ruchomość kolana także była nie wielka tak jak piszesz, nie mogłam nawet kleknąć na kolanie.Ćwiczyłam kolano kilka razy dzienie.Po tych 8 miesiącach moge powiedzieć że kolano zginam juz normalnie.Chodż ciągle na nie uważam.Ale jeśli masz obawy to lepiej zglośić sie do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.równiez jestem po artroskopii kolana 6 tygodni. martwie sie poniewaz ciagle zbiera mi sie plyn w kolanie, co tydzien jezdze na sciaganie . lekarz mowi,ze to na dobrej drodze a ja czuje ,ze to nie za bardzo dobrze. jak dlugo jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie można określić terminu zaprzestania produkcji płynu przez staw kolanowy. Jeśli po kolejnych nakłuciach będzie zmniejszała się ilość płynu to znaczy, że kolano zaczyna się goić. Może to trwać nawet kilka miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem po artroskopii 5 miesięcy i opuchliznę mam w sumie cały czas, nie jest taka duża, ale kolano różni się od prawego, po powrocie ze szkoły zdarzają się dni, że nie mogę chodzić, po za tym mam na wysokości zgięcia * dziurę * o szerokości jakoś ok.1,5cm i głębokości ok. 0,5 cm. lekarze odsyłają mnie co chwile do innego i tak trafiłam prywatnie na ortopedę, który się podjął tego i zrobił USG kolana, co się okazało w 30% podobno mam pozrywane ścięgna łączące rzepkę z mięśniem o ile się nie mylę to dwugłowym, powiedział, że w ciągu 2-3 tyg się zregenerują minęły 2 miesiące od USG i nadal nic, dziura jest coraz większa, po za tym sprawia mi ból chodzenie, o jakich kolwiek biegach ( podbiegnięciu do autobusu ) nie wspomnę ... co mam zrobić? POzdrawiam *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba najlepiej skonsultować się z ośrodkiem leczącym takie stany najlepiej metodą endoskopową, mającą w tym względzie największe doświadczenie. Polecam prywatną klinikę w Żorach patrz: http://www.sport-klinika.pl/index.php?id=oferta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja jestem po artroskopii 10lat na prawe i 9 lat na lewe kolona i niestety mój problem z kolanami powrócił. po operacjach chodziłam około 6 tygodni o kulach i potem po pół roku ze stabilizatorem(niezginałam nogi wiecej niż 90stopni) Od kilku dni nie mogę chodzić, nic nie pomaga. Myślę że z tego nie da się nigdy wyleczyć bo ciągle będzie wracać... Mój znajomy miał już 4 artroskopie i znów o kulach chodzi.... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paltonik

witam wszystkich mam pytanie mija juz 11 dzien po zabiegu artroskopowym mialem szyte lekotki i moje pytannie brzmi: 1. nie obciążam kolana (kule do ubikacji i spowrotem) 2. nie ruszam nogą (nawet w nocy przez sen) 3. przykładam lód w żelu co 3 h i biore zatrzyki przeciwzakrzepowe i tabletki przeciwbólowe na noc bo boli najbardziej 4. mam noge kolano podniesione wyżej na poduszce i stope 5. gdy próbuje troszke zgiąć coś mi jakby strzela sie kruszyło i wszystko pływało w środku :( 6. jak długo będzie boleć i strzelać 7. za tydzień idę zdjąć szwy i zaczynam rehabilitacje (prywatnie) bo nie ma miejsc na fundusz kolejki na wrzesień 8. mam laser, magnetronik, ćwiczenia PCL, solux i krio 9. jaki czas bede dochodził do siebie bo wiecie jakie dzis czasy i boje sie ze mnie zwolnia z pracy 10. mam spuchniete kolano troche mniej niz w pierwszy dzien ale jest duze jak 2 kolana :( 11. boli pod kolanem jakby sie cos naciagnelo tak impulsuje Proszę doradzić co jeszcze mam robić? Dziękuje wszystkim za odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po drugiej artroskopi w ciągu 5 miesięcy prawego kolana pierwszą operację miałem 5 miesięcy temu usunięto mi przerośniety płat błony maziowej przysirodkowy do 6cm. Po operacji miałem powikłania w postaci krwiaka z którego zrobił się skrzep przez co miesiąc miałem robione punkcje średnio co 5 dni czasem co 3 dni. Po upluwie 45 dni lekarz podal mi sterydy w kolana celem zmniejszenia wysięku w stawie.Wtedy też zaczełam ćwiczyć i rehabilitować nogę bo już moglem chodzić. Po kolejnym miesiącu problem powrocił i wysięk w stawie się nasilił chociaż lekarz stwierdził że krwiaka nie ma dolegliwości bólowych nie miałem ale o wchodzeniu po schodzach nie było mowy. Przez cały czas kolano było ciepłe. Po 4 miesiacach od 1 operacji lekarz stwierdził że konieczna bedzie 2 artroskopia celem usuniecia zrostów i wypłukania stawu obecnie jestem 3 tydzien po reartroskopi i woda w kolanie nadal jest zwiększona ciepłota kolana pomimo brania leków przeciwzapalnych. Lekarz zapewnia mnie ze wszystko jest w porządku i mogę zacząć ćwiczyć a ja nie jestem w stanie przejść 500 metrów spacerem bez zwiekszonego obrzęku nogi od czasu ostatniej altroskopi nie miałem żadnej punkcji i nie chce zdecydować się na nią bo nie chce żeby sytuacja się powturzyła. Ćwiczę napinianie mięśnia czworogłowego ćwiczenia statyczne ale mimo to doszło do znacznego zaniku mięśnia czworogłowego i brzychatego łydki. Jedyny + to fakt że tym razem nie mam krwiaka i tym razem łapę zgięcie 90 stopni. Prosze o pomoc i opinię krzysiek3997@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem po kontuzji rezonans magnetyczny wyłapał zerwanie acl tzn wiązadło krzyżowe miałam w tym tygodniu robioną artroskopię w celu weryfikacji czy aby na pewno owe wiązadło jest zerwane artroskopia potwierdziła badanie jednak lekarz stwierdził że nie ma potrzeby go rekonstruować tylko ćwiczyć mięśnie kontuzję miałam w styczniu w maju dopiero tą artroskopię kolana zupełnie nie mogę zginać ani kucać teraz po artro... jest mega spuchnięte ciekawe co dalej .... od ordynatora usłyszałam nawet że nie należy mi się zwolnienie wymuszone na tydzień .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa miesiace tem mialam artroskopie prawego kolana niestety nadal jest spuchniete i obolale...Wlasnie wrocilam ze szpitala i cos jest nie tak,dostalam zastrzyk do kolana po ktorym musze przez kilka dni ograniczyc chodzeni a poza tym po artroskopii jest cos nie tak z koscia piszczelowa.Za 6 tygodni kolejna wizyta i rezonans no i prawdopodobnie kolejna operacja gdyz przesunela sie kosc.Znowu mam zwolnienie z pracy do konca tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z czworogłowym kolana który zesztywniał mi w trakcie leczenia stanu zapalnego kolana (opuchnięte z małym wysiękiem) kąt zgięcia ok 45-50stopni, leki przeciwbulowe -Diclobert pomagają nieznacznie, co robić z tym czworogłowym - masować?, leczyć farmakologicznie napięcie mięśnia i opuchliznę. czy jest szansa, że mięsień wróci do normy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem 4 dni po artroskopii kolana, mialam uszkodzoną łąkotkę, ulamany kawałek rzepki, który poprzez ustawieni wyniszczył mi chrząstkę w kolanie,Lekarz poza usunięciem łękotki nawiercił mi dziur y w rzepce do szpiku, aby odbudowała sie chrząstka, po sciągnieciu szwó będę miała zastrzyki -bardzo drogi na odbudowanie chrząstki nogę zginam w do powyżej 90 stopni, w miarę normalnie, czuję tylko tzw. uczucie ciągnięcia w łydce, mam ją obrzmiałą- trochę na puchniętą i czasami twardą. chodzę o kulach, po domu muszę się jakoś poruszać, nic nie robię, ewntualnie siedzę. Ile powinnam chodzić, słyszalam że po dwoch dniach maksymalne obciążenie przy pomocy kuli. Muszę tylko powiedzieć ze jesli chodzi o zgnianie to zgielam nogę dopiero w drugim dniu po operacji i to na siłę w obecności lekarza. Czy u mnie wszystko jest w porzadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem 2 tyg. i 3 dni po artro miałem usunięty kawałek łękotki i błony maziowej. Po 9 dniach byłem na punkcji lecz nie udało się ściągnąć krwi z powodu skrzepów więc musiałem mieć usunięcie krwi metodą artroskopową. Teraz kolano nadal jest spuchnięte i nie mogę nim ruszać. Robię zimne okłady i smaruję żelem LIOTON 1000. Najprawdopodobniej sytuacja z punkcją się powtórzy. Mam już tego dość.Czy ktoś też ma taką sytuacje, kiedy ta krew przestanie się zbierać? Dodam że chodzę tylko do WC i ciągle leżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W-wa 19.03.2012 Kochani przepraszam!!!! ale nie wiem o czym Wy piszecie. Miałam zabieg 22.02.2012 w ATISIE na Górczewskiej przeprowadzał ją Pan dr UCHOWICZ-PLATYNOWA RĄCZKA o 14:45 a o 18:00 byłam już w domu. Kul używałam może w sumie 1 dzień tylko żelu chłodzącego. Na kontroli 19.03.12 kolano troszkę spuchnięte ale ten płyn jest do wchłonięcia,i po malutku wracam do treningów biegowych, aczkolwiek żałuję,że na Półmaratonie Warszawskim będę Tylko kibicem ale jestem przekonana, że Festiwal Biegowy w Krynicy we wrześniu zaliczę (+55) czego i Wam życzę. Gorąco wszystkich pozdrawiam i więcej samozaparcia - uwierzcie w siebie i innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczęściara ughhh*/

hej . miałam zabieg(artroskopowy) we wtorek 14 marca . wypuścili mnie już w piątek . z obrzękiem na kolanie . wczoraj ściągnęli szwy i zapytałam doktora ile jeszcze będę miała ten obrzęk na co doktor powiedział że obrzęk utrzymuje się do 3 miesięcy . więc się nie przejmuj *) ja też chodzę o kulach *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

wczoraj około 14 miałem artro też w Attisie, też przez dr Uchowicza. wypis po 16,30. Obie łękotki po trochu usunięte. Niestety jak zeszły wieczorem znieczulenia to ból był nie do opisania. Zjadłem podwójne dawki prochów i jeszcze ketona,, masakra. Polecam wymuszać najmocniejsze prochy jeśli wypis jest tego samego dnia bo co potem w domu zrobicie? Dziś kolano opuchnięte maksymalnie i o ile wczoraj mogłem jakoś kuśtykać do dzisiaj kroku nie zrobię. nie wiem czy muszę pojechać na ściągnięcie tego płyny czy jak, noga musi być w konkretnym położeniu +/- 5stopni bo strasznie boli. jak wygląda krwiak ?bo mam opatrunek i nie chcę go jeszcze zrywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! ja miałm artro 4 tyg. temu,nadal chodzę o kulach,nie staje na nodze,codziennie ćwiczę(ćwiczenia zalecił lekarz prowadzący),za dwa tyg. zaczynam rechabilitację.Kolano mnie wogóle nie boli,czuję sie dobrze.operacje też była ok.miałam super obsługę,najgorsze było leżenie 24h bez ruchu -znieczulenie podpajęczynkowe.Ale wszystko się przeżyje :) w szpitalu byłam po operacji 3 pełne doby,płynu nie śćiągali--nie ma,oby tak dalej! pozdrawiam wszystkich przed i po artro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ! Jestem 9 tyg. po artroskopii . mam dobry wyprost i zgiecie - do tej pory intensywnie nad tym pracowalam . Dosyc dobrze chodze o jednej kuli , a nawet troszeczke bez . Martwi mnie to , ze ciagle mi sztywnieje kolano i obrzek nad kolanem , ktory utrudnia chodzenie . Moze znacie jakies leki stosowane zewnetrznie , ktore zmniejsza ten obrzek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! jestem 3 tyg po arto. stwierdzono u mnie zerwanie acl oraz uszkodzenie łękotki. jak narazie operowali mi tylko łekotke, tzn usnięcie czesci jej oraz czysczenie stawy za rok czceka mnie kolejna, zszycie acl. no wiec chodze o kulach, lepiej jest mi o jednej. obrzęk mam nadal. mniejszy ale jest, troche mnie to nie pokoi.. gdy nikt nie patrzy chodze sama , bez kul utykając troche ale jest coraz lepiej *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 tyg po artro - szycie łękotki przyśrodkowej , zerwane ACL, zerwane poboczne w 2 miejscach.. Dostałem 40 tych zastrzyków cle..cex.. jakoś tak - przeciwzakrzepowe + jakieś tabsy *-) Od 3 dni zacząłem ćwiczenia czworogłowego, opuchlizna jakaś jest ale nic wielkiego. Latam o kulach - choć planuję za 20 dni o lasce do ołtarza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osób które 3 godziny po artroskopii wyszły ze szpitala, jakie było znieczulenie bo ja miałem do wyboru podoponowe i podpajenczynówkowe (jeśli dobrze piszę) wybrałem to drugie i dopiero po 7 godzinach od znieczulenia poczułem swój tyłek a te sprawy :) byly znieczulone jeszcze 15 godzinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×