Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ganglion na ręce


Gość Olga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pierwszy raz zdarzylo mi sie takie cos a raczej wytworzylo... Mysle, ze to ganglion po obejrzeniu zdjec w ksiazkach medycznych i przeczytaniu wypowiedzi lekarskich. NIgdy nie mialam problemow z prawa reka, a tym bardziej z nadgarstkiem. To uwypuklenie jest niewielkie, pojawilo sie tydzien temu, nie boli..przesuwa sie przy ruchach reka..Dokladnie nie jestem w stanie sobie przypomniec sytuacji kiedy tos ie stalo..ale wydaje mi sie, ze zrobilam jeden jakis ruch nadgarstkiem i odrazu to "wyplynelo". Czy czekac jeszcze z wizyta u lekarza czy zglosic sie jak najszybciej? czy poprzestac na zastrzyku czy lepsze bylby wyciecie tego gangliona? pozdrawiam dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jeśli jest to podejrzenie ganglionu (a z opisu tak to wynika) skontaktować się z chirurgiem (zajmuje się tym chirurg ortopeda). Im wcześniej Pani to zrobi tym lepiej. Najskuteczniejszym sposobem leczenia jest wycięcie ganglionu (najmniej nawrotów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SYLVIA-ANGLIA

hej .mam nadzieje ze zdecydowalas sie na wyciecie tego -ja juz jestem po -i wcale nie zaluje -czym dluzej zwlekasz tym gozrej -do 4 tygodni bedzie trawalo leczenia reki -ja mialam to cos na lewym nadgarstku i jakos zupelnie nie wiem jak toregos dnia to cos pojawilo sie -chyba niechcacy sie udezylam o sciane jak pzrechodzilam holem .zycze powodzenia -nie zwlekaj - POZDRAWIAM XXX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sprężtnka

Hej ..ja jestem w podobnej sytuacji ale u mnie nie jest tak wesoło wyciełam gangliona po czym po ok 4 tygodni pojawił się na nowo..zraziłam sie do zabiegów, ale na nowo zaczyna mnie pobolewać...i co tu robić pewnie będę musiała zdecydować się na jeszcze jeden taki zabieg, ale nie wiem czy można :(martwię się bo to prawa rączka:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam od 3 miesięcy nie boli mnie i nie pójde do lekarza. :) jestem największym tchórzem na świecie wiec to odpada. Bede masować i nacierać ( rozkruszony bursztyn z spirytusem ). wierze w to że zniknie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja też mam gangliona na prawej ręce. I kurczę mam tego cholernie dość. Co prawda jakiś tydzień temu tańczyłem sobie i wykonywałem różnie nagięcia nadgarstkiem, opierałem się na nim, poczym rozpłynął się i zmniejszył. Jest teraz malutki, na szczęście go bardzo nie widać, ale nie poddaję się i nie pozwalam mu rosnąć, bo codziennie go gniotę i oczywiście nakładam dużo siły na niego.Mam nadzieję, że w końcu zejdzie, bo mam dopiero 16 lat a nie chcę żyć z takim dziadostwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, też miałam gangliona na prawej rece,jestem już tydzień po zabiegu. Trochę zabieg bolał i po zabiegu też, ale jest już coraz lepiej. Jutro idę na zdjęcie szwów. Ganglion powstaje po urazach, albo do przeciążeniu ręki. *Kabollo* jeśli przeciążasz rękę to może i na chwile Ci zniknie ten ganglion, ale powróci 2 razy większy, także radziła bym lepiej iść do specjalisty niż samemu coś z tym kombinować. Ponieważ za jakiś czas możesz nie mieć czucia w ręce i wtedy raczej już nic się z tym nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×