Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przyrośnięty napletek do żołędzia


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Tak jak juz wspomniałem w tytule mam problem z przyrosnietym napletkiem do żołedzia od strony zewnetrznej. Gdy ściągam całkowicie napletek w końcowej fazie ciągne żołądź w dół co daje nieprzyjemne odczucia bólowe.Ponadto problem pojawia sie też z żołędziem ponieważ przy nieodpowiedniej bieliznie lub innych powodów na żołędziu pojawiaja sie male guzy i podchodzi pod nie krew oraz zchodzi warstwa naskorka. Z tego powodu chce zdecydować sie na zabieg...jednak mam pewne obawy, czy po tym zabiegu mogą wyniknąć jakieś komplikacje? Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Na pewno zmiana utrudniająca odciągnięcie napletka powinna zostać usunięta chirurgicznie. Co do zmian powstających w wyniku noszenia nieodpowiedniej bielizny to mogą one wynikać z reakcji alergicznej i być może należy skonsultować się z dermatologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba w tej sprawie udać się do urologa. opisywany przypadek może wskazywać na zbyt krótkie wędzidełko napletka. Zabieg w takim przypadku plastyka wędzidełka jest łatwy, krótki i zazwyczaj wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Pobyt w szpitalu to 1-2 dni. Powikłania to rzadkość zazwyczaj może dojść do zakażenia rany pooperacyjnej lub opadania napletka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam 16 lat i tez mam ten problem, naplete przyrosniety do zoledzia, hmm... troszke sie wstydze isc z tym do lekarza, co powinienem zrobic? P.S napletek moge sciagnac do konca ale mam przy tym troszke problemow i sprawia mi to troche bolu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem mianowicie nie wiem co z tym robic sciagam napletek do konca ale jak sciagne to jakies 2 mm jest przyklejone do grawędzi żołędzia na górze ale do konca moge sciagnac napletek i nie boli czy z tym cos robic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem mianowicie nie wiem co z tym robić ściągam napletek do końca ale jak ściągnę to jakieś 2 mm jest przyklejone do krawędzi żołędzia na górze ale do końca mogę ściągnąć napletek i nie boli czy z tym coś robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arkadiusz

Witam mam pytanie czy powinno tak być że skóra jest jakieś 2 mm przyklejona na rowku ? W zwodzie jak i w spoczynku nie mam problemu z założeniem jak i ściągnięciem napletku i napletek mogę cały ściągnąć nigdzie mnie nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu miałem problem z przyklejonym napletkiem do żołędzia. Lekarz odkleił go i w celu wyleczenia rany i zaczerwienienia kazał używać jakiegoś płynu. Niestety nie pamiętam nazwy. Gdy wszystko się lekko wygoiło i ból zniknął, przestałem używać środka, ponieważ nie miało to dla mnie tak dużego znaczenia. Teraz chciałbym aby wszystko wygoiło się całkowicie, a penis nie był zaczerwieniony i nie występowały małe krostki przy połączeniu z napletkiem. Słabsze maści niestety nie pomogły. Co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki problem... Mam 13 lat, Mój napletek jest *zrośnięty* z żołądziem gdzieś w połowie... niżej na żołądzi jest właśnie ta zrośnięta skórka, i nie wiem co z tym zrobić... Skóre na żołądziu mogę nawet podnieść, ale jest mocno sklejona. Nic mnie tam nie boli. Za kilka dni mam bilans zdrowia, i myślę że lekarz będzie to sprawdzał * Czy mogę się tego pozbyć jakoś wcześniej? PS: Kiedyś nie schodziła wcale, miałem robiony zabieg na stulejke. Czy możliwe że chirurg spieprzył robotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem... Kiedyś miałem robiony zabieg, a teraz schodzi tylko do połowy. Niektórzy mają problem z białymi kropkami na penisie - to z nich później włosy wyrosną. Tylko co zrobić z tym problemem, schodzi do połowy żołądzi i jest zrośnięy, prawie tak jak w powyższym przykładzie, tyle że ja mam 15 lat :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam problem z napletkiem ( kiedyś miałem zabieg) schodzi mi tylko do 1/3 źołądzia.. Mam 18 lat, co możecie mi poradzić. Słyszałem, że jest możliwość obejścia się bez zabiegu, tylko wystarczy stosować odpowiednią maść. Czy to prawda i jeśli już to jaką maść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nieznajomy

Witam , mam 16 lat i jeszcze w życiu nie sciągłem napletka gdy próbuje jest to nie możliwe bo boli i dziurka przez którą wypływa mocz ma ok 4-5min a żołądź o wiele więcej Rodzicom na pewno nie powiem proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was. Tak na początek to też mam problem z napletkiem przyrośniętym do żołędzia obok ujścia cewki moczowej. Zastanawiałem się nad stulejką ale ostatnio zauważyłem że to jednak nie to. Polecam wszystkim iść do lekarza. Może na początku nie koniecznie z rodzicami jeśli się wstydzicie. Ale jak zaleci wam chirurgiczną operację wtedy już nie ma wyboru. Mieszkam teraz w Hiszpanii więc na razie nie mam warunków do tego. Ale jak w czerwcu wrócę to pierwsze co zrobię to pójdę do lekarza. Wszystkim to zalecam *) I pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno się edukować w tym temacie, bo ja dowiedzialem się że miałem przyklejony napletek dopiero wczoraj jak mój 2letni syn! miał zabieg. Trochę kompleksów w związku z tym przeszedłem jak miałem naście lat w sferze seksualnej. Zupełnie niepotrzebnie i mogę się założyć, że wielu przechodzi przez tosamo. Podczas masturbacji było niewygodnie a stosunek wyobrażalem sobie jako wręcz niemożliwy przez dlugi czas. Dopiero po jakimś okresie odkleiłem go sam stopniowo. *Na twardo*! jak ktoś wyżej napisał. dżizus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×