Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na bliźnie po cesarskim cięciu


Gość Jeniffer

Rekomendowane odpowiedzi

witam ja właśnie 6 lat temu urodziłam przez cesarke i w zeszłym roku wymacałam sobie w bliżnie guzek wielkośći sliwki i niewiem co robić,byłam u ginekologa stwierdził że to endometrioza i trzeba to usunąć a ja się boję,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć siedze czytam i nie moge uwieżycz ze i mnie to dotkneło też mam gózka i okropne bóle przy miesiaczkowaniu ale boli mnie najbardziej ten własnie góz nie byłam u ginekologa bo boje sie ze wysle mnie do lekrza a ja nie chce zostawiac ćórki ale i tez bardzo sie boje bo czytałam ze leczenie nie zawsze daje skutki nie wiem co robic boje sie ze nie leczenie tego wpłynie na moja płodnosc aja bardzo chciała bym miec jeszcze dzieci Anna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie ja też mam ten sam problem u mnie tzw.guzek wystąpi około 5cm nad blizną po cc miałam 2 cesarki pierwsza 12 lat temu 2 - gą 2,5 roku temu i od tej ostatniej zaczęły się bóle.z początku bagatelizowałam to teraz gdy ból jest straszny to jestem po usg to endometrioza jutro ide do ginekologa,teraz gdy mam dostac miesiączkę to wiem ,że to będzie kolejny tydzień wycięty z mojego życiorysu.ŻYCZCIE MI POWODZENIA ,BO MAM STRACHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny witam .powiedzcie mi cos czy zabieg endometriozy po cieciu cesarskim jest bolesny.. rok temu odkryłam ze mam endometrioze jest tak duża ja sliwa lekarz stwierdził ze potrzebna jest operacja mieszkam obecnie we włoszech ale tak mi dokucza ten potworny ból, słabość organizmu ze jade do polski sie zoperować.. napiszcie mi o tym coś....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was serdecznie, Moj syn ma 8 lat i urodzil sie przez cesarskie ciecie. Od kilu lat zmagam sie z problemem narastajacej endometriozy w bliznie. Trzy lata temu blizna byla ponownie cieta i czyszczona, ale endometrioza znow mi dokucza. Mysle, ze nie ma innego sposobu jak terapia hormonalna. Zyje z bolem i zalem do lekarza, ktory ciecie cesarskie wykonal. Moja Pani ginekolog wytlumaczyla mi, ze taki problem bierze sie z niestarannosci lekarza podczas operacji. Przykro mi. Zycze duzo zdrowia i sily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczęściara

Moje drogie, jestem 8 dni po operacji wycięcia guzków - 2 szt po ok 4 i 6 cm. Czuję się dobrze i wkońcu mnie nie boli. Operację przeprowadał chilurg - nie ginekolog. Jestem po 2 cc, jedna 5 lat temu druga 2 lata temu. Nie leczyłam endometriozy bo guzki jak zgłosiłam sie do lekarza z dolegliwościami były już duże i odrazu do usunięcia. Dziewczyny nie ma się co bać, należy co jest zbędne i powoduje ból usunąć. Trzymam za was kciuki, a ja za 3 dni ide na zdjęcie szwów i teraz już jest z górki. Operacja u mnie trwała ponad 1,5 godz w znieczuleniu ogólnym, szew na około 35 cm. Jednak każa z nas jest inna i u każdej może przebiegać inaczej. Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja moje gózki wyczułam już po roku czasu od porodu. Piszę gózki dlatego że mam je aż trzy *( Strasznie bolą gdy mam miesiączke byłam już na USG i lekarz stwierdził ndometrioze i nie polecił mi tego wycinać gdyż w większości przypadków już po1miesiącu od operacji pacjętki wracają z zakarzeniem i wtedy jest jeszcze gorzej.. Powiedział więc że te gózki powinny się wchłonąć tak do 4 lat.. Ale jak na moje oko one cały czas rosną i wcale nie wygląda na to jak by miały zamiar się wchłonąć. Na pytanie czy z tego może mi się zrobić nowotwór odpowiedział mi że nie może takiej sytuacji wykluczyć.. hmmm.. nie wiem co mam z tym zrobić.. będe próbowała się zkonsultować jeszcze z innym chirurgiem.. Pozdrawiam! :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malwina

Witajcie mniałam ten sam problem poiawił mi się guz wielkości orzecha włoskiego było to bardzo uciążliwe podczas mięsiączki poszłam do lekarza i otrzymałam skierowanie na zabieg po usunięciu guza mięsiączka jest mniej bolesna lecz po 6-miesiącach jest kontrola po takim czasie dopiero mogą stwierdzić czy niema powikłań i czy nie powstaje koleiny guz a to dlatego że jeśli przegapiono jaką kolwiek tkankę którą trzeba było wyciąć morze powstać koleiny guz teraz czekam na decyzję lekarza.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od pierwszej cesarki odczuwam jakieś bóle z jednej strony brzucha, nie umiem się położyć na lewym boku bo w prawym dostaje jakiś skurczów, podczas drugiej ciąży lekarz gin stwierdził że to może zrosty pooperacyjne i przy drugiej powinny być usunięte ale ból jest - inny ale pozostał w tym samym miejscu, teraz jest już guzek około 2 na 3 cm, ale nie mam typowych objawów endometriozy, wcale nie boli mnie bardziej przy okresie (chirurg mi mówił że miał juz taka pacjentkę której nie bolało a wycieli i okazało się że endometrioza), pobolewa ale da się żyć *) poszłam do ogólnego - dala skierowane do chirurga z podejrzeniem przepukliny a u chirurg wyczuł guzek, kazał się poobserwować podczas okresu, kolejna wizyta i mówi że tak czy siak postępowanie w obu przypadkach jest takie same, chce coś z tym zrobić ale jakoś sobie tego nie wyobrażam - dostałam skierowanie do oddziału chirurgii krótkoterminowej - rano idę do oddziału mama zabieg w znieczuleniu miejscowym i po kilku h wracam do domu - czy to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także mam ten problem, guzek ok. 1cm na biznie po cc. Zalecono wycieicie. Poniewaz planuje ciaze, to zastanawiam sie czy nie poczekac i wyciac przy kolejnym cc? Wiem, ze przy endometriozie moga byc problemy z zajsciem w ciaze, ale czy dotyczy ten problem przy endometriozie w bliznie po cc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Justyna

Dziewczyny ! ja też już po usunięciu guzka z blizny po cesarce , którą miałam 8 lat temu.Guzek ok 5,5-6cm.Jestem 4 dzien po zabiegu , robił mi to chirurg ogolny byłam po narkozie , obudzilam sie i po wszystkim czuje sie dobrze , robiono mi to na chirurgii jednego dnia wiec wieczorem do domu.Było ok , dziś kontrola u lekarza ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałam wykrytą endometrioze 2lata po cięciu cesarskim zwlekałam 5lat i bardzo tego żałuję .naprawdę trzeba to jak najszybciej zoperować bo to i tak nie unikńone a nie ma się czego bać ja przez mój strach i upór poroniłam a nie mósiało do tego dojść i na dodatek guzy urosły do takiej wielkości że jeden guz wrósł mi się w mięsień i musieli usunąć mi kawałek mięśnia ....a mogłam temu zapobiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę z endometrioza 8 lat. Miałam dwukrotnie usuwanego guza z blizny po cc. Jeżeli po operacji nie wskoczycie na hormony, to po kilku miesiącach wszystko odrośnie. Miałam taka sytuacje, ze pękła mi skora na brzuchu i krew z guzka endometrialnego ciekła mi na zewnątrz. Trzeba tą chorobą bardzo kontrolować, bo jest okropna. Mam 40 lat i z utęsknieniem wyczekuję menopauzy. W bardzo ciężkich przypadkach można brać ZOLADEX. Ale jest bardzo drogi, wprowadza w sztuczną menopauzę i nie można go długo stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też mam taki problem - guzek i ból w bliżnie po cc - jeden lekarz zaleca szybkie wycięcie, inny wręcz odwrotnie - jeżeli ból nie jest bardzo dotkliwy żeby czekać, bo mogą wystąpić dodatkowe problemy z gojeniem rany po usunięciu guzka, itd. nie wiem co robić - boję się panicznie ponownej operacji która nie daje 100% gwarancji że nic nie odrośnie i co wtedy? - znowu pod nóż? - zdaję sobie sprawę że każdy przypadek jest inny ale proszę osoby które miały usunięty guzek o info czy operacja była zaraz po miesiączce bo podobno tak najlepiej, jak się czuły po operacji i jak przebiegała rekonwalescencja, czy szybko wróciły do normalnego funkcjonowania? a może ktoś miał to paskudztwo usunięte laparoskopowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałam cięcie 9 lat temu. Z czasem po jednej stronie coś czułam, ale nie zawsze. Rok temu nie mogłam grać w kręgle, bo mnie bolało. Myslałam, że to przepuklina. Nie skojarzyłam tego z miesiączką. Od roku guz się powiększył i zaczął mnie boleć przy ćwiczeniach na mięśnie brzucha (mam dyskopatię). Lekarz powiedział, że trzeba usunąć szybko, żeby się nie rozlał na mięśnie i żeby nie usuwać za dużo powięzi. więc dziesięć dni temu przeszłam operację w warszawie na szaserów. Blizna na 5cm. Nie bedzie widoczna, podobnie jak blizna po cesarce. Wycieli, ale powiedzieli, że nie wyglądało na typową endometriozę i dali na histopatopato. za dwa tygodnie odbieram wynik. co do operacji to nie ma się co martwić, w sumie nie grzebią wam w otrzewnej, tylko pod skórą na mieśniach okalających. ja miałam małe komplikacje. Wymioty po narkozie spowodowały krwiak, który musieli mi w czasie drugiej operacji usunąc. Ale wszystko jest ok. Poszłam na zabieg tylko dlatego, że powiedziano mi, ze się rozrośnie i będzie trzeba wyciąć z większą ilością otaczających tkanek, a ja muszę ćwiczyć (od niedawna) 30 min. dziennie i wolę teraz zrobić sobie przerwę niż gdy osiągnę wyski poziom stabilizacji mięśniowej kręgosłupa. Pozdrawiam. ps. trzeciego dnia po zabiegu wyszłam do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka 23

Witam ja mialam cesarskie ciecie 2,5 roku temu. tez mialam guza bardzo duzego lekarz zalecil zeby go wyciac... jestem dwa tyg po zabiegu czuje sie dobrze, rana goi sie prawidlowo. Mam nadz ze juz nic nie bd zle... Warto wyciac i sie nie meczyc bolem podczas miesiaczki bo to naprawde bardzo boli... pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×