Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na bliźnie po cesarskim cięciu


Gość Jeniffer

Rekomendowane odpowiedzi

od maja borykam sie po operacji endometriozy w bliznie po cienciu cesarskim operacjia ipobyt w szpitalu ok ale caly czas mam stan zapalny pod skura od szwa wdol do spojenia lonowego opuchlizna i zgrubienia . dzisiaj po wizycie u ginekologa dowiedzialam sie ze odrosly mi nowe zmiany endometriozy i problem zaczyna sie od poczatku dostalam lek hormonalny -visanne -moze zmiejszy skutki dolegliwosci pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam to dziadostwo... Jestem 4 lata po CC a gózek jest ok 5 cm obok ciecia. Do tego mam 2 przestrzenie płynowe na jajniku. Na zabieg ide dopiero za 3 tyg i strasznie sie boje. DoDam ze od 2 lat nie moge zajsc w ciaze wlasnie przez to cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare lat temu urodzilam synka przez cesarskie ciecie ,jakis czas temu na bliznie ktora pozostala po porodzie odczuwam guzka wielkosci orzecha wloskiego jest on bardzo uciazliwy podczas miesiaczki ,a ostatnio zastanawiamy sie z mezem nad powiekszeniem rodziny,i teraz mam dylemat czy musze poddac sie operacji przed planowana ciaza, czy moge zaczekac do porodu rowniez przez cesarskie ciecie .Prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja to mam nad blizną po CC... Wyczułam to pół roku temu (czyli 2,5 roku po CC). Byłam u dwóch lekarzy i uzyskałam dwie takie same opinie: jak nie boli, to mam to zostawić i wyciąć przy okazji kolejnego CC. Dodam, że rok wcześniej miałam torbiel na jajniku, ale się wchłonął dzięki lekom. Teraz widzę, że guzek rośnie - pół roku temu był wyczuwalny, ale nie było go widać, a teraz jest o wiele większy i gołym okiem widać, że coś tam mam. Zapisałam się do lekarza na 3 grudnia, żeby co mam robić... Od guzka mnie bolało na początku jak go wyczułam, ale nie podczas miesiączki, tylko podczas owulacji. Teraz nic nie boli. Sam guzek lekko boli jak go dotykam. Martwię się tylko, że lekarze mnie nie zbadali tak na dobrą sprawę... Ani USG tego guzka, ani nic. Tylko na podstawie zeszłorocznej torbieli na jajniku wydali werdykt endometrioza... Ja wiem, że mają rację z diagnozą, ale czy to mozna jakoś przebadać? Jak Was badano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość załamana panikara

Witam dziewczyny. Bardzo się cieszę że istnieją takie właśnie fora ponieważ zawsze można się czegoś ciekawego dowiedzieć. Moja historia zaczęła się parę mc temu. (Dziecko urodziłam przez CC 4lata temu) od jakiegoś czasu pobolewał mnie brzuch z lewej strony, nie wiedziałam co to jest ale myślałam że go nadwyrężyłam treningiem. Podczas miesiączki nie odczuwałam żadnego bólu ale z dnia na dzień ból brzucha się powiększał dlatego też posżłam do chirurga, ten wysłał mnie na USG po bardzo pierwsza diagnoza- krwiaki dwa nie duże nie zagrażające. Natomiast brzuch pobolewał coraz bardziej więc gdy wróciłam z wynikami do chirurga okazało się że nie ma mojej kartoteki a lekarz robiący USG zatrzymał ją bo nie miał numeru telefonu a koniecznie chciał ze mną porozmawiając. Gdy się pojawiłąm byłam przerażona. lekarz zrobił mi USG(2 tyg po pierwszym) i powiedział że nie mógł spać bo myślał o tych moich niby krwiakach. Po 2 USG okazłao się że one szybko rosną i że bardzo się powiększają.....boję się bo cezka mnie biopsja i cała reszta. Strasznie się boję wyję całymi dniami i strasnzie sie deerwuję bo to wszytsko przede mną. Gdyby ktoś mi powiedział ze ciąza wyleczy mi endometriozę (której jescez nie stwierdzono) czy ogólnie to coś co mnie boli z lewej strony brzucha to od razu zaczęłąbym starac się o dziecko. Cesraki nie wpsoimnam jakoś rewelacyjnnie i dlatego długo nie mogłam się zdecydować na drugie i nie mogę przestać myśleć że beda mi wycinac jakiegoś guzka a mogłabym urodzić dziecko bo to i tak bedzie taki sam zabieg jak CC *( rany jak ja się boję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam jakiegos gozka ktory tylko i wylocznie pobolewa gdy go dotykam to jest bardziej drazniacy niz bolesny bol, i nie wiem czy isc do lekarza, a jak tak to czy wystarczy ze pojde do rodzinnego ?, cc mialam rok temu a ten gozek pojawil sie jakies 2 miesiace temu ale nie rosnie jest tylko czerwonawy slad ale to chyba dlatego ze podrazniam go caly czas spodniami.zaraz miesiac po cc ze szwu tylko w innym miejscu saczyła mi sie ropa czy cos ale lekarz powiedzial zebym sie nie martwila tylko odkarzala czesto i zakladała opatrunki i ze sie wchłonie i tak sie stalo , ale z tym gozkiem to nie wiem miesiaczki mam regularne i bezbolesne a chormonow zadnych nie biore i nie wiem czy dalej smarowac mascia cebulowa i czekac? czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cesarke miałam 2 lata i 3 miesiące temu. Od jakiegoś czasu w miejscu blizny po cesarskim cięciu wyczułam guz który mnie boli. Ginekolog powiedział że to endometrioza. Kazał obserwować i jak będzie bardzo bolało to da skierowanie na zabieg. Powiedział też że np wkładka hormonalna może pomóc. Albo kolejna cesarka i wtedy to wytna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilla36

A jak pielęgnowałyście swoją bliznę po cesarce? Ja psikałam Octeniseptem i naprawdę szybko mi się zagoiła. Teraz martwię się, że i mnie dopadnie endometrioza na rance 😕 Mam nadzieję, że u Was to fałszywy alarm 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×