Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany lite w tarczycy, operować?


Gość emila

Rekomendowane odpowiedzi

W dolnym biegunie płata prawego zmiana o wielkości 22x9mm o niejednorodnej strukturze o charakterze litym w dolnym biegunie plata lewego zmiana o podobnym charakterze o wymiarach 19x10mm powyzej duga mniejsza o srednicy 9mm prawy płat o wimiarach 16x15x50mm lewy 19x14x60mm Co mam robic jedni lekarze(endokrynolog,chirurg) mowią operowac inni czekac dodam ze jestem z ryzyka zachorowan na raka moi bliscy babcie2 dziadek wujek umarli na raka z tym ze nie na tarczycy :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie biopsje miałam robioną oto wynik Ad1,2/elementy morfotyczne krwii nieliczne komórki pęcherzykowe tarczycy bez cytologicznych cech złosliwosci doktor chirurg powiedział ze jak nie wytnę ich w niedługim czasie to i tak przyjdę za kilka lat poco nerwy i stres przy kolejnej biopsji Serdecznie dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzję powinien podejmować w tej sprawie endokrynolog, a nie chirurg. Proszę się skonsultować z endokrynologiem, który zaleci dalszy sposób postępowania. W chwili obecnej nie ma bezwzględnych podkreślam bezwzględnych wskazań do zabiegu (brak cech nowotworu). Mogą być jednak względne. Trzeba podporządkować się do decyzji endokrynologa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie Pani endkrynolog na wizycie powiedziała mi ze bez względu na wynik biopsji trzeba predzej czy pozniej wyciac te zmiany poniewaz nie da rady ich zadnnymi lekami zmniejszyc a są zaduze by je miec na nastepnej wizycie pwiedziała mi ze to odemnie zalezy czy chce sie ich pozbyc ja sie nie znam na tym i nie wiem jaką decyzje podjąc szczeze mowiąc chciałabym sie ich pozbyc z tym ze bardzo boje sie operacji ale zyje z myslą ze mam 2 małych dzieci i musze dla nich zyc Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×