Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha w prawym dolnym rogu, ból podbrzusza i w tylnym boku


Gość Kinga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prawie 19 lat i od kilku lat mam boleści brzucha, które pojawiają się, ustają, przez jakiś czas jest spokój a potem ponownie to samo.Byłam już 2 razy w szpitalu, po czym po podaniu kroplówki i zastrzyku przeciwbólowego odesłano mnie do domu.Jest to takie kłucie w prawym dolnym rogu brzucha, a także często koło pępka. Mam również częste boleści pod żołądkiem. Ostatnio pojawiły się też bóle w tylnym prawym rogu, jakby pod prawą nerką... Jak stąpam na prawą stopę, ból ten się nasila, także podczas schylania się i wchodzenia po schodach.Ból ten pojawia się też, podczas gdy leżę i nie poruszam się.Przez ostatni tydzień miałam biegunkę, ale częściej pojawiają się zaparcia, a po tym rzadko, ale zdarza się lekkie krwawienie z odbytu... Miałam robione badania krwi, usg, badania na krew utajoną i obecność pasożytów, lecz nic nie wykrytoByłam odsyłana od lekarza do lekarza i nic nie wykryto.Od czego to może być?? Proszę o pomoc i udzielenie odpowiedzi na moje pytanie, bo naprawdę nie wiem co mam myśleć, mam już dość tego bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bez dodatkowych badań trudno określić czym mogą być spowodowane te dolegliwości. Najlepiej w tej sprawie udać się do gastroenterologa. Nie wykluczone, że trzeba będzie wykonać kolonoskopię (podejrzenie stanu zapalnego jelita grubego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że powinnaś skorzystać z kolonoskopii.Mój przypadek i objawy towarzyszące są identyczne.Po wykonanej kolonoskopii rozpoznanie brzmi* - stan zapalny jelita grubego.Wykonaj badanie i lecz schorzenie, jak najprędzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bolało Cię cały czas?? Bo u mnie ból ten przychodzi nagle i tez szybko mija, potem jakiś czas spokój i ponownie to samo.... A lekarze nic nie wspominali o kolonoskopii, cały czas tylko tabletki... Chyba sami powinni zaproponować, żeby zrobić ten zabieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kurde mam to samo */ Byłam u lekarza dwa razy zrobiła mi jedynie badanie moczu i odesłała do domu przepisując NOSPE.. Dziś ból znów powrócił i nawet nie mam ochoty do niej iść bo skończy się to tak jak zawsze */

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze nami wszystkimi lekarze strasznie sa zainteresowani*]mam identyczne dolegliwości i rowniez latam tylko po lekarza*/rejonopwy wysyla do szpitala szpital do rejonowego i tak w kolko co najlepsze wyrostek wykluczyli badania zrobili ale nikt niewiem co to jest:/mysle ze trzeba poprostu zabic naszym fachowcom brawo:)i na wstepie kazdej wizyty odrazu zaalecic im badania ktore wyczytujemy z takich stron jak ta bo byc moze nasze mozgi narodu nawet o tych badaniach niewiedza:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.pisze odnośnie bólu w prawej dolnej części brzucha.u mnie ból powstaje po przejedzeniu.jeszcze tak nie dawno bolało mnie każdego dnia aż wkońcu lekaż kazal mi brać tabletki o nazwie mebeverine 135 mg. tak wiec przed każdym posiłkiem 20 min. łykałem tableteczki i ból sie zmniejszył ale nie minoł.teraz jak pojem dużo to mnie znowu zaczyna boleć i słysze jak mi bulkota w prawej części brzucha.tak jak by pokarm przechodził przez jelita.nie wiem ja mam takie dolegliwosci zapytajcie swoich lekarzy o te tabletki.oby wam pomogły dajcie znać pozdrawaim....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli to zapalenie jelita grubego to chyba koniecznością jest wizyta u specjalisty i obserwacja siebie oraz zastosowanie chemoprewencji -chyba że ktoś na własne życzenie chce aby jego choroba przeistoczyła się w raka?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po 3 miesięcznej kuracji tych tabletek {mebeverine 135 mg},ból sie zmniejszył,czasami nawet nic nie czuje.Pytałem lekarza o dalsze leczenie i kazał mi brać te tabletki przez rok czasu.troche mnie to dziwi ale jeśli pomagają to będe je zażywał.czy ktoś z was miał do czynienia z tymi tabletkami?????przypominam [[[ mebeverine 135 mg ]]].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam mam 12 lat i niewam bóle w prawym dolnym rogu na brzuchu .Czy to może być wyrostek ? A ból jest do niezniesienia.Odczuwam ulgę tylko przy wyprostowaniu się .Czy to jest poważne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×