Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Podwójna powięź przy przepuklinie pępkowej


Gość p.s

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry !ostatnio miałem zabieg usunięcia siatki w przepuklinie pępkowej,była zainfekowana i zrobiono mi z tego co zrozumiałem podwójną powięż, bez używania nowej siatki.Jestem kilka dni po zabiegu(dokładnie 12) i w dole blizny a własciwie pod nią wyczuwam duże zgrubienie które biegnie gdzieś w głab brzucha a przy dotyku tego zgrubienia odczuwam ból.Czy to zabezpieczenie w podwójną powięz chroni mnie przed odnowieniem przepukliny?Czy ten ból minie z czasem czy mam juz się tym niepokoic?Po jakim czasie mogę powrócić do codziennych czynności i do pracy? z góry dziękuje za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonano u Pana typowy zabieg klasyczny czyli zdwojenie powięzi nad wrotami przepukliny (nałożenie warstw powięzi na siebie). Siatka zabezpiecza bardziej przed nawrotami jednak zabieg jaki miał Pan wykonany jest także bardzo skuteczny (czasami przy siatce też pojawiają się nawroty, każdy zabieg ma swoje wady i zalety). Ból po takim zabiegu powinien powoli minąć w przeciągu 1-2 miesięcy. Zgrubienie, które jest wyczuwalne to właśnie ta zdwojona powięź, powoli to zgrubienie powinno się zmniejszać na skutek przebudowy tkanek. O powrocie do pracy zadecyduje lekarz prowadzący, Zazwyczaj po takim zabiegu wraca się do pracy po 2-3 miesiącach (zależy jaką też Pan wykonuje pracę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×