Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Początek przepukliny


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie Doktorze! Rok temu miałem pracę związaną z wysiłkiem fizycznym. Od stycznia 2009 zacząłem uczęszczać na siłownię. Starałem się nie forsować zbytnio i wydawało mi się, że dużo nie dźwigam. Od 3 miesięcy miewam bóle w okolicach pachwin i pęcherza, szczególnie po prawej stronie. Po wysiłku ból nasila się w okolicach pęcherza a nad nim pojawia się minimalne zgrubienie, wałek nad pęcherzem długości 7cm, 1cm wysokości i 2mm ponad skórę. Ból często schodzi do moszny i rozchodzi po całej okolicy podbrzusza. Czasem po wysiłku miewam uczucie rozpierania (zagazowania) w jelitach. Zauważyłem również, że czasem ciężko doprowadzić penisa do pełnego wzwodu po niedużym nawet napięciu mięśni brzucha. Lekarz chirurg po badaniu stwierdził, że przepukliny nie mam, że może to być jej początek i kazał się zgłosić za 3 miesiące. Badanie USG jamy brzusznej bez żadnych zastrzeżeń. Czy nie mogę się zgłosić na jakiś zabieg tylko czekać 3 miesiące aż przepuklina się powiększy albo i nie?? Pytam, ponieważ przeczytałem, że przy małej przepuklinie jest większe ryzyko uwięźnięcia jelita. Dziękuję z góry za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przepuklina nie występuje w pełnej formie to po co ją operować. Musi Pan zdawać sobie sprawę, że większe jest ryzyko powikłań po zabiegu plastyki niż wystąpienie uwięźnięcia jelit w przepuklinie, którą praktycznie chirurg nie wyczuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. A ja mam pytanie o szczepienie przeciwko żółtaczce przed operacją przepukliny. Miałem juz raz operowaną przepukline z 10 lat temu gdzie dostałem 2 zastrzyki szczepionki przeciwko żółtaczce. Teraz nie wiem czy musze znowu dostać szczepionke i w jakiej dawce czy nie. Prosze o szybka odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:) mam pytanie do Pana doktora w sprawie Michała...(mnie również też się dotyczy) a jeśli jest początek przepukliny i nie idzie ją jeszcze operować idzie ją powiedzmy *wzmocnić?? tzn przez ćwiczenia np brzuszki jeśli tak to co mam ćwiczyć i mniej więcej ile razy żeby ją nie przesilić dodam miałem operację na przepuklinę pachwinowa lewostronną po ponad dwóch miesiacach nie obecności w pracy po miesiacu pracy mam początki przepukliny tym razem prawostronnej */ i nie mam pojecia z czego to mam bo w pracy na prawdę się oszczędzałem a może to są jakieś powikłania?? albo juz miałem osłabioną również prawą stronę*/ nie mam pojęcia a do tego uważam że jestem osobą *dobrze zbudowaną* mam 28lat, a pracuje w górnictwie może schodzenia ją dostałem bo mamy dalekie rejony tzn miejsca pracy proszę o odp dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×