Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nodulus colloides partim cysticus glanduale thyreoideae wymaga usunięcia wola tarczycy?


Gość Róża

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam operowaną tarczyce 33 lata temu . Nie zapisywano mi żadnych leków Obecnie mam wole guzowate odrostowe po badaniu biopsyjnym nie ma obecności komórek podejrzanych.Rozpoznanie Nodulus colloides partim cysticus glanduale thyreoideae ( I; III ;IV ; ) Laesiones non specyficae. Rozmaz zawiera krew ( II ) - badanie cytologiczne W skierowaniu do szpitala . Płat lewy tworzy policykliczny guz 52mmx45mmx60mm W płacie prawym dwa guzki Q12mm i 9mm Jak szybkopowinnam być przyjęta do szpitala ipoddać sie operacji. Czy mając takie wyniki i skierowanie do szpitala można dostać się na oddział chirurgiczny bez powtórnych konsultacji i badań oczekując na przyjęcie na operacje.Skierowanie posiadam od endokrynologa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dorade ekspresową. Mam nadzieje ,że operacja się uda i ją przeżyje Bo 33 lata temu byłam na tamtym świecie -- niewiem dlaczego?Mam nadzieje,że medycyna poszła do przodu i jeszcze dożyje tych zaplanowanych 100 lat Jeszcze raz bardzo dziękuje. Nie miałam dostępu do internetu dlatego tak późno zobaczyłam odpowiedź .Przesyłam pozdrowienia z Kołobrzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam ze skierowaniem u chirurga,który nie badał mnie wcale. Obejrzał wynik i zapisał termin operacji i oświadczył mi ,że będzie usunięcie całej tarczycy. Byłam zdziwiona bo myślałam ,że będzie usunięte wole guzowate odrostowe a nie cała tarczyca. Czy to dobra dla mnie diagnoza chirurga onkologa Bo 33 lata temu miałam usunięte wole na prawym płacie a teraz odrosło mi wole guzkowena obu płatach Nie wiem jaką mam podjąć decyzje Czy musi być usunęta cała tarczyca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×