Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina kręgosłupa szyjnego C5 C6


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałam to samo i nie tylko, jeszcze skrzywienie i drugą przepuklinę. operowana już byłam 3tygodnie temu. Chyba to jest jedyna droga -jak się zrobi przepuklina. Lekarz mi powiedział przed operacją bym nie kombinowała i nie nastawiała kręgów i żadnych masaży bo może się pogorszyć. Wybierz neurochirurga i idź do niego z wizytą. Ta operacja to nie jest tak straszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz po zabiegu 2 mięsiące temu i po rehabilitacji szpitalnej gdzie przebywalem 21 dni czyje się świetnie zadnego bólu a bylo naprawdę tragiczie proszę nie czekać jak ból się nasila bo będzię tylko gorzej pozdrawiam serdeczie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10-01-2011 mam iść na operację na kręgosłupa c-5 a c-6 z przepukliną. Boję się. Operację będę miała w szpitalu na Przybyszewskiego w Poznaniu, tam mnie skierował neurochirurg. Nie stać mnie na żadne łapówki żeby operacja się udała z minimalną blizną. Hania(48 lat) Hania z Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już pół roku po operacji (stabilizacja C5-C6)* zniknęły po niej niemal wszystkie objawy (a było ich sporo)* później 6 tyg. rehabilitacji ambulatoryjnej i 3 tygodnie w szpitalu uzdrowiskowym.* teraz nie mam żadnych.Decyzji o operacji nie żałuję, ale każdy musi o niej zdecydować sam, po konsultacji neurochirurgicznej. Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wynik z Rezonansu: Badanie odcinka szyjnego kręgosłupa centralna szeroko podstawna przepuklina krążka m/kręgowego na poziomie c4-c5 modeluje worek oponowy, redukuje rezerwę płynową kanału kręgowego, zwęża otwory m/kręgowe, - Cechy uszkodzenia pierścienia włóknistego na tym poziomie w postaci ogniska o wysokim sygnale w czasie T2 zależnym w jego obrębie, - centralna przpuklina krążka m/kręgowego na poziomie cc5-c6 uciska worek oponowy, ogranicza rezerwę płynową kanału kręgowego, - centralna wypuklina krążka m/kręgoweo na poziomie c6-c7 modeluje worek oponowy. Rdzeń bez zmian ogniskowy. Mam 38 lat i jak dostałam wynik to nic z tego nierozumiem a wizyta dopiero za miesiąc. Proszę o poradę o co tu chodzi. Czy to też kwalifikuje się do operacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik: BAdanie MR kregoslupa szyjnego wykonano w sekwencji FSE( obrazy T1 i T2 - zależne)w plazczyznach strzalkowych i poprzecznych . Badanie MR wykazuje na poziomie C5/6 niedużą pośrodkową przepuklinę krążka międzykrękowego , która uciska worek oponowy . W tylnej częsci tego krazka widoczne jest drobne ognisko hiperintesywne w obrazach T2 - zaleznych , przemawiajace za przerwaniem pierscienia wloknistego . Od poziomu C3 do C7 widoczne sa drobne osteofity tylnych krawedzi trzonow , ktore nieznacznie uciskaja worek oponowy . Wyprostowanie fizjologicznej lordozy z dyskretnym kifotycznym ustawieniem kregoslupa szyjnego , szczyt kifozy na poziomie 5/6 . Poza tym obraz kregoslupa i kanalu kregowego w odcinku szyjnym w granicach normy . Zmian ogniskowych w obojetnym badaniem odcinku rdzenia kregowego nie wskazano . Dodam tylko ze dokuczaja mi potezne bole glowy trwajace 3dni,a sama mysl o operacji doprowadza mnie do panicznego strachu.Chodzilam po wielu lekarzach,a kazdy z nich mowi co innego.Jutro ide na kolejna wizyte tym razem w Niemczech do profesora Wördgena zobaczymy co on poradzi.Mam nadzieje ze mi pomoze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wlaśnie po operacji c5c6 usunieto dysk mam implant i czop tytanowy,po operacji momentalnie ustąpiło większość dolegliwości,operacja nie jest straszna i sama jestem w szoku że dwa tygodnie po mogę praktycznie robić wszystko,uważam że nie należy czekać bo czasem zmiany są nieodwracalne i nawet operacja nie jest w stanie wszystkiego naprawić.Bylam operowana w Bytomiu,bez znajomości i jestem bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po operacji na kregoslup szyjny c5-c6 ktora odbyla sie 22.04.2011r,wiek 32 lata, usuniecie jadra miazdzystego dysku c5c6 z dostepu przedniego z odbarczeniem kanalu kregowego, wszczepienie protezy sztywnej dysku do przestrzenie miedzytrzonowej, zespolenie trzonow kregow plytka przednia (LFC tytan). po zabiegu sily wrocily, ale dretwienie palcow II i III sa do tej pory, skurcze miesni lewej reki i skurcze prawej reki i jak cos robie cięższego dalej mnie boli krag szyjny czy to juz tak zostanie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wynik - NMR: zniesiona lordoza odcinka szyjnego kręgosłupa. Krążki międzykręgowe maja uszkodzoną strukturę, widoczne jest obniżenie intensywności sygnałów w czasie T2 jako wyraz ich dehydratacji. Drobny naczyniak trzonu C7 po stronie prawej. Wysokość k.m. C5-C6 jest obniżona. Przepuklina centralno-lewoboczna k.m. K.m. C5-C6 oraz współistniejące nawarstwienia kostne na tylno-bocznych krawędziach trzonów C5, C6, uciskają brzuszny zarys rdzenia kręgowego po stronie lewej oraz korzeń nerwowy po stronie lewej. Niewielkie wypukliny k.m. C3-C4, C4-C5, C6-C7, bez istotnych cech ucisku. Rdzen kręgowy w odcinku szyjnym jest bez zmian ogniskowych. Zmian ogniskowych w kanale kręgowym nie stwierdzono. Rezultat: neurolog, neurochirurg i internista uważaja, że powinnam poddać się operacji bo inaczej czeka mnie paraliż 4 kończyn, a nawet bezdech i uduszenie. Ja osobiście boje się tej operacji. W chwili obecnej nie mam żadnych dolegliwości ze strony odcinka szyjnego. No chyba, że bóle głowy. Bardziej boli mnie kręgosłup w innych odcinkach, gdzie również mam przepukliny. Czy ma sens czekanie dopóki nie mam objawów ? Czy lepiej się poddać się operacji ? Czy rehabilitacja na tym etapie może pomóc ? Może łatwiej byłby mi podjąć decyzję, gdyby lekarz potrafił mi wytłumaczyć wszystkie za i przeciw, opisać jak to będzie wyglądało, jak będzie przebiegała moja rehabilitacja i jakie są szansę na powrót do pracy. Niestety, mimo, że konsultował mnie podobno bardzo dobry neurochirurg, to na wizytę moją przeznaczył ok. 5 minut i nic nie wytłumaczył. A trudno podjąć tak poważna decyzję nie wiedząc nic. Może ktoś ma w tym względzie jakieś doświadczenie, szerszą wiedzę i potrafi mi coć więcej powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 3 tygodnie po operacji kręgów szyjnych na odcinku C5-6+C6-7. Kręgi tak siadły, że kości uciskały na nerw powodujac silny ból i drętwienie całej lewej ręki. Pomóc mogła tylko operacja i nie żałuje, że się jej poddałam, bo nie tylko ustąpiły bóle w odcinku szyjnym ale też ku mojemu zaskoczeniu w odcinku lędżwiowym. Oczywiste jest,że trzeba przez kilka tygodni(najlepiej 6-8 tyg.) na siebie uważać,bo jednak jest to ingerencja w kręgosłup,ale szybko dochodzę do sprawności. Operacje miałam wykonaną w QUEEN ELIZABETH HOSPITAL, Birmingham,UK- świetni specjaliści (zaznaczam,że znalazłam się tam bez żadnych znajomości, po prostu skierował mnie tam lekarz z mojej przychodni w Birmingham po nie całym roku pobytu w UK) Wiadomo,że każdy musi podjąć decyzje sam, też się wahałam, ale teraz polecam, oczywiście ważne jest miejsce wykonania operacji i dobry specjalista. ODWAGI!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.mysle ze doktor janicki z poznania,wiem ze robi ta metoda lędżwiowy,bo jak miałam robiny szyjny,to widziałam,operacje robi na przybyszewskiego a konakt trzeba znaleść w necie neurochirug janicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ANETA M

witam i pozdrawiam ja też jestem 2 tygodnie po operacji i w końcu nie wiem co to ból pleców drętwienie rąk ból głowy popieram jak najszybciej trzeba się operować i nie zwlekać mam pytanie do tych wszystkich ludzi po operacji jak długo nic nie dzwigali i leniuchowali na kanapie bo mnie nic nie boli i kusi mnie już robić pomalutku porządki wiosenne dzięki za odpowiedz i wszystkim życzę dużo zdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba o pomoc w objaśnieniu wyniku MR szyjnego: Zniesiona lordoza szyjna i nieduża kifoza w dolnej części.Wielopoziomowa dehydratacja krążków z obniżeniem ich wysokości.Zmiany wytwórcze przednich i tylnych krawędzi trzonów.Na poziomie C4-C5 tylna szerokopodstawna przepuklina krążka międzykręgowego, która uciska worek oponowy od przodu zmniejszając rezerwę płynową kanału kręgowego na tym poziomie, przylega do korzeni. Na poziomie C5-C6 tylna szerokopodstawna wypuklina krążka międzykręgowego z lewostronna lateralizacją, która uciska worek oponowy od przodu zmniejszając rezerwę płynową kanału kręgowego na tym poziomie, uciska lewy korzeń, zwęża lewy otwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem prawie 2,5 miesiąca po operacji odcinka szyjnego kręgosłupa. Ruchomy implant c5/c6. Jest super. Męczyłam się 3 lata z bólem i brakiem diagnozy w UK. Operację miałam w Polsce w prywatnym szpitalu CM Gamma w Warszawie. Polecam wszystkim z całego serca. Operował dr. Mariusz Głowacki. Cudowni lekarze i super opieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×