Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skolioza, bóle kręgosłupa w dolnym odcinku


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 21 lat i jestem studentem III roku wychowania fizycznego. Od ostatnich dwóch lat miewam mocne bóle kręgosłupa w dolnym odcinku sięgający do ud a także łydek. Zwlekałem z pójściem do ortopedy bo myślałem że samo jakoś przejdzie, lecz oczywiście tak się nie stało, obecnie ból jest tak mocny że rzeczą praktycznie nie możliwą jest dla mnie zawiązanie butów, czy szchylenie się po coś. Nie wiem co mam robić. Naczytałem się na forach na ten temat, ale rzeczą jasną jest fakt, że nie jest to najlepsze źródło. W związków z tym bólem musiałem sobie jakoś radzić, miałem zajęcia sportowe, gimnastyka, siatkówka, koszykówka, piłka nożna i inne. By w miarę bez boleśnie uczestniczyć na zajęciach łykałem tabletki przeciwbólowe (apap,advil). Lecz doszedłem do wniosku że tak całe życie nie można. Wiec wybrałem się do ortopedy na koszt państwa. Doktor kazał zrobić mi zdjęcie RTG i wrócić, gdy to zrobiłem i pokazałem zdjęcia powiedział, że mam codziennie pływać tylko stylem motylkowym i to wszystko. Nie wydaje mi się żeby tylko basen mi pomógł, myślałem o jakieś rehabilitacji. Lekarz nic nie powiedział czego unikać, jakimi domowymi sposobami także sobie pomagać, czy może siłowania mogła by pomóc z małymi obciążeniami, no nic. Nie jestem zadowolony z wizyty gdyż w tamtym roku chodziłem 2-3 razy w tygodniu na basen i jakoś nie pomogło. Bardzo proszę o radę. Dla dodatkowych informacji mam garb żebrowy z lewej strony, boczne skrzywienie kręgosłupa także na lewą stronę i również lewą kończynę krótszą, aha no i jestem leworęczny. Pozdrawaim i z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×