Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak płaskonabłonkowy nierogowaciejący inwazyjny średnio zróżnicowany w macicy


Gość nadzieja...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nadzieja...

Miałam robiony wycinek z szyjki macicy... Wynik wyszedł : Carcinoma planoepitheliale aceratodes invasivum. (G2) Czyli : Rak płaskonabłonkowy nierogowaciejący inwazyjny średnio zróżnicowany, czyli o średnim stopniu aktywności komórkowej (o średnim stopniu złośliwości). Później miałam porobione różne badania... a dzisiaj odebrałam karty z wynikami i na nich pisze tak (czego właśnie nie mogę zrozumieć)... : W wykonanym badaniu TK - potwierdzono obecność zmiany rozrostowej szyjki macicy z możliwą migracją zmian guzowatych do światła pochwy w badanym zakresie nie stwierdzono objawów rozsiewu NPL. Diagnoza rak szyjki macicy III b. c53 Bardzo proszę o pomoc - w określeniu o co konkretnie chodzi z tych wyników - byłabym bardzo wdzięczna... W ogóle co dalej - jak ta sprawa dalej się potoczy - czy jest możliwość wyleczenia tego... w jaki sposób... Jeśli ktoś jest w stanie mi na to odpisać - bardzo proszę - z góry ślicznie dziękuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wynik należy skonsultować z ginekologiem i onkologiem. Rak jest zaawansowany w sposób znaczny, ale miejscowo (nacieka pochwę). Tak zmiana raczej nie jest operacyjne (o tym musi zadecydować ginekolog). Prawdopodobnie będzie włączona radioterapia - zadecyduje o tym onkolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgorzata K.

Jestem po operacji ginekologicznej: Hysterectomia tatalis abdomin. cum adenexis bil. Resectio paratialis omenti. Appendectomia. W otrzymanym badaniu hist-pat.jest tak: carcinoma planeopitheliale GII in cysta dermoidalis ovarii. Mucosa oviductuus sine laesionibus. Proszę o przetłumaczenie i wyjśnienie. Jakie może być dalsze leczenie onkologiczne. Lekarz ginekolog bardzo lakonicznie powiedziała, że tu już nic nie mozna zrobić. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×