Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cysta pod dolną powieką oka


Gość Edyta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam stwierdzoną cystę, która jest umiejscowiona pod dolną powieką oka(lewego). Wygląda jak *bąbelek* wypełniony wodą. Zalecono usunięcie tej cysty. Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda taki zabieg i czy cystę bada się histopatologicznie i czy to może być zmiana nowotworowa. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Tak, każdą usuniętą zmianę poddaje się badaniu histopatologicznemu. Zmiana usunięta będzie w znieczuleniu miejscowym. Co do samego zabiegu, jak duża będzie rana powie, Pani wszystko chirurg, ponieważ zależy to od rozmiaru zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 30 lat i cyste od urodzenia pod prawą dolną powieką.Na początku była mała ąle ciągle rośnie ma juz 2 cm.Zmieniła tez barwę na Granatową.Chętnie bym ją usuną ale przerarza mnie myśl ze ktoś by mi miał grzebać w oku w znieczuleniu miejscowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja też mam stwierdzoną cystę na prawym oku pod górną powieką, byłam u okulisty jakieś 4 lata temu, pani doktor powiedziała mi że albo się sama wchłonie, co się nie stało, albo żeby ją usunąć. Od jakiegoś czasu odczuwam ucisk w tym miejscu, mam zawroty głowy i ból głowy.Boje się iść do lekarza bo boje się,że to coś złego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Moj trzyletni synek jest po usunięciu takiej właśnie cysty. Zabieg wykonywano w znieczuleniu ogólnym,trwał bardzo króciutko, gdyby nie fakt że bardzo źle znosił narkozę, to moglibyśmy opuścic klinikę tego samego dnia.Zmianę (cystę) oddano do badania hist-pat, czekamy na wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mój synek ma 11 miesięcy i od 4 miesięcy ma cystę nad lewym okiem nie rośnie ,ale jest widoczna.Czeka naszego synka zabieg i bardzo się boję czy jak lekarze go uśpią to czy się wybudzi i jakie powikłania się z tym wiąrzą i czy jest to bezpieczne dla tak małego dziecka.Proszę o informacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też miałam cystę w oku zauważyłam ja z 3 tyg temu.Byłam dzis u okulisty. Pytał mnie czy chce aby mi to usunął, bo w moim przypadku nie było to konieczne. Powiedziałam ze chce bo jak mrugam to czułam jakbym miała rzese w oku. Zakropił mi to oko jakims srodkiem znieczulajacym i igłą przebił. Zabieg trwał dosłownie 10 sekund i nic mnie nie bolało. Przepisał mi masc z antybiotykiem i krople nawilżające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Jak większość również miałam cystę (tak przynajmniej lekarz zdiagnozował to coś na dolnej lewej powiece mojego oka:). Została usunięta w ciąglu kilku sekund za pomocą cieniutkiej igiełki. Dostałam jedynie krople znieczulające do oka i to wszystko. Cystę miałam na oku co najmniej dwa lata. Zalecam wszystkim z tym problemem, aby jak najszybciej udali się do poradni okulistycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Ja mam cystki n dwóch okach i miałam usuwane i znowu się pojawiły i miałam kilka razy usuwaną na prawym oku a na lewym się dopiero pojawiła.Ktoś może wie dlaczego one się pojawiają.O takie usuwanie jest nie bolesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przed chwilka wrocilam od okulisty...zrobila mi sie cysta w prawym oku/maly babelek wypelniony plynem/ zostalo mi znieczulone to oko i igla p.dr przekula mi ja,dostalam krople z antybiotykiem i wkrapiam 4x dziennie. Nic nie bolalo i nie ma czym sie przejmowac...pozdrawiam serdecznie..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Witam Ja miałam 3 dni temu przekłutą cystę na siatkówce oka . Nic nie bolało dostałam krople sterydowe i niestety na następny dzień cysta znowu się pojawiła.Lekarka mnie uprzedzała że to może powrócić ale nie myślałam że tak szybko.Chciałabym się tego pozbyć bo mi przeszkadza ale boję się zabiegu chirurgicznego.Mam prośbę jeżeli ktoś przeszedł taki zabieg o opisanie na czym to polega i czy jest bolesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Witam Ja miałam 3 dni temu przekłutą cystę na spojówce oka . Nic nie bolało dostałam krople sterydowe i niestety na następny dzień cysta znowu się pojawiła.Lekarka mnie uprzedzała że to może powrócić ale nie myślałam że tak szybko.Chciałabym się tego pozbyć bo mi przeszkadza ale boję się zabiegu chirurgicznego.Mam prośbę jeżeli ktoś przeszedł taki zabieg o opisanie na czym to polega i czy jest bolesne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja mam cystę na prawym oku, stwierdzone zaburzenie układu linfatycznego twarzy , cześć cysty miałam zdjete do badania histopatologicznego i dopierow wtedy po 3 latach wizyt w gabinetach okulistycznych postawiono diagnozę,że to cysta ( wygląda jak różaniec nałe koraliki i jest praktycznie na całym oku) obecnie stosuję tylko masaże linfatyczne twarzy ,bo mi niestety bardzo puchnie powieka szczególnie rano po przebudzeniu . zabieg nic kompletnie nie boli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

|Witam mój synek 5 lat miał usunięty guzek spojówki miesiąc temu ,miał znieczulenie ogólne zniósł to bardzo dobrze ,teraz czekamy na wynik tak się bałam czy się wybudzi z narkozy ale poszło dobrze i nic go nie bolało po zabiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marzena

witam mam stwierdzoną cyste w lewym oku okulistka przepisała mi krople z antybiotykiem ale nic nie pomagają czy jest szansa że kiedys sie wchłonie bo straszne boje sie przekówania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

Mam usuniętą cystę chirurgicznie /przezroczysty koralik/ ,zabieg przy znieczuleniu miejscowym bardzo krótki bez szwów polecam.Przebijanie cysty nie ma sensu bo to zrobiłem i w 2 tygodnie to samo.Są prywatne przychodnie kliniczne ,które za 400 zł przy wysokokwalifikowanym personelu robią to doskonale.Polecam ** Spektrum ** we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja miałam już dwa razy operacyjne usunięcie cysty. Pierwszy raz miałam w prywatnej klinice - prawie nic nie bolało, tylko słabo mi się robiło kiedy widziałam jak krew zalewa moje oko. Wszystko pięknie się zagoiło, nie miałam siniaka i tzw. śliwy pod okiem (cysta była na dolnej powiece) . Po pół roku pojawiła się znów w tym samym miejscu- tym razem czekałam rok w kolejce na państwowy zabieg. Operacja trwała dwa razy dłużej, podawali mi tlen, bo trochę bolało i miałam omdlenia (słabo mi się robi na widok krwi) po zabiegu miałam dość spore wgłębienie i małą śliwkę pod okiem. Minęło 9 miesięcy a cysta znów jest w tym samym miejscu - znów dostałam skierowanie na drugą reoperację .... nie mam już sił, nie wiem czy trzeci raz chcę to przeżywać :( Moja cysta jest granatowa i boląca. Operacja nie jest zła, jest znieczulenie- najgorsza jest świadomość i widok,bo co jak co ale czy chcesz czy nie -widzisz co robią i jak grzebią itp. *) Warto iść na zabieg jeśli cysta przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego typu zabiegów polecam dr. Mariusza Kęcika z kliniki Profeelmed (http://profeelmed.pl/chirurgia-plastyczna-powiek). Mój dziadek miał tam zabieg rekonstrukcji powieki, bardzo poważny ponowotworowy. Po zabiegu praktycznie nie został żaden ślad, a dziadke bardzo szybko wrócił do zdrowia. Co prawda do kliniki trzeba dojechać jeśli nie jest się z Warszawy ale naprawdę warto. Opieka i standard w klinice naprawdę na bardzo wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po operacji korekty zeza powikłaniem u mojej córki była torbiel lekarz skierował na usunięcie pod pełną narkozą, zanim oko się wygoiło pojawiła się kolejną kilka razy większa. Nie wiem co robić ja się boję i córka też, kolejny zabieg pogorszył tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×