Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nie dźwigać po operacji tarczycy?


Gość tarczyca

Rekomendowane odpowiedzi

Gość włodek

ja juz mam dwa miesiace po opercji ta Gule i nie ustepuje w okilicy blizny na calej dlugosci zgrubienie a na tym zgrubieniu drobe kuleczki caly cas lekarz karze uzywac Lipo Help ale zdnej porawy nie widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po operacji czulam sie swietnie tak jak przed operacja,bylam pelna energii-teraz mija trzeci miesiac a ja mam wrazenie ze mam jakas narosl w gardle i brakuje mi takiej energii jak przed operaca,czy to wroci.Meczy mnie obecny stan.Poza tym przytylam 3kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ola Kudowa Zdrój

Jestem 10 dni po wycięciu nowotworu tarczycy oraz całego prawego płata tarczycy. Blizna jest zgrubiona z lewej strony i odrętwiała wraz z szyją około 3cm. czy to jest normalne?? Po za tym tak samo ja inne osoby mam uczucie jak bym miała kluskę w gardle. pozdrawiam i proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po operacji 2 miesiące, wycięto mi cała tarczyce. Zgrubienie nad raną utrzymuje sie do miesiąca czasu i jest odrętwiałe, to jest normalne. Ja ja troszke mam wysiłku dzis posprzątałam mieszkanie to zaczął mnie boleć szew. Ogólnie czuje sie bardzo dobrze, co do dzwigania nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jolka Jolanta

Witam,jestem 13 dzień po usunięciu całej tarczycy,ogólnie czuje się dobrze,pełna wigoru i wiary w lepsze jutro...tylko nad raną mam zgrubienie,gdy dotykam boli,klucha w gardle jest wyczuwalna najbardziej przy przełykaniu,wiem z wywiadu,że każdy przechodzi powrót do zdrowia inaczej,więc cierpliwie będę czekać kiedy minie opuchlizna,a po miesiącu zgłoszę się do poradni chirurgicznej do kontroli i po receptę,na maść na blizny. Serdecznie pozdrawiam z Golubia - Dobrzynia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 4 tydzień po operacji i czuję się wspaniale,miałam potężnego guza.Blizny praktycznie nie widać. Jeżdżę na rowerze i robię wszystko to co przed operacją. Jedynie lekarz nie pozwolił mi dźwigać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie już na zagojoną ranę naklejać plastry contractubex, po nich blizna jest gładziutka i jasna, plastry też zapobiegają przerostom. A nakleja się je tylko na noc, co też uważam jest bardzo wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×