Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból prawego jądra i powrózka


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem zasięgnąć porady w sprawie bólu prawego jądra a głównie najądrza i żył do niego dochodzących. Dodam ze byłem juz u 2 urologów miałem robione usg jamy brzusznej i jąder oraz rtg odcinka lędzwiowego i niestety ale lekarze kładą ręce bo z badań wynika ze jestem zdrowy, a miewam bole w okolicy prawej nerki ale głownie prawego jadra i objawia sie to przy ruchu głownie jak mi sie jadro poruszy i dotknie tego bolącego jądra. co mam zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze warto byłoby skontaktować się z chirurgiem ogólnym celem wykluczenia przepukliny pachwinowej. Mozę to też być spowodowane samoistnym nerwobólem bez uchwytnej przyczyny (konsultacja neurologiczna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazyłem dzisiaj obok najądrza na samej górze mała gulke/guzka wielkości max 2mm i zaniepokoiło mnie to. zamierzam wybrac sie za10dni do urologa ponownie, kazał przyjsc po miesiacu ale chyba niewytrzymam pojde 16stego zamiast 30stego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trochę odświeżę temat. Mianowicie chodzi mi o Twoje wyniki bo mnie ostatnio chwycił też taki sam ból i też mam taką gulkę/guzka na najądrze ale gdy wciągam brzuch to to się jakby cofa spowrotem.. i nie wiem co jest. byłem u chirurga i miałem robione usg jąder i powiedział mi że jedynie mogę mieć naciągnięte wiązadła (prawdopodobnie temu ze po 4 mies. wróciłem na siłownię i troszkę za ostro zacząłem) ale wiązadła to trochę inny ból a to boli mi prawe jądro (taki ból jakbym poprostu dostał w jądra np. piłką) i do tego ta gulka i nie wiem co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co przeszło ci , czy nadal odczuwasz ból. Miałem podobne dolegliwości, ale i szczęście, bo znalazłem dobrego lekarza w Warszawie. U mnie to skończyło się na strachu, ale już wiem że takie objawy mogą świadczyć o poważnych chorobach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u lekarza i nawet poleżałem trochę w szpitalu.. Lekarz przypisał antybiotyk i kazał leżeć w domu. Jak tak dużo wypoczywam to nie czuje bólu ale leżenie to nie sposób na życie. We czwartek mam się pokazać na kontroli. Ale po tym antybiotyku zauważyłem dziwną rzecz gdyż troszkę się poruszałem to ból się znów nasilił lecz tym razem z lewej strony, nie wiem co to jest. Ta gulka to wyszło że powrózek ma *esowaty* kształt ale lekarz mówił ze to tak czasem się dzieje gdy się człowiek poderwie czy coś.. No nie wiem , zobaczymy we czwartek po kontroli *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×