Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek przy odbycie


Gość Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem już kiedyś hemoroida. Wyglądał jak krwisty (sino - fioletowy) bąbel wokół odbytu. Ten guzek wygląda inaczej, praktycznie go nie widać i znajduje się ok 1,5 cm od odbytu. Można go wyczuć pod palcem - wielkości ziarna gorczycy - w miarę twardy. Bolesny jest przy siedzeniu lub po dłuższym chodzeniu. Pojawił się ok 2 tyg temu, po czym zniknął po smarowaniu go olejkiem pichtowym. Wczoraj pojawił się znowu w tym sam miejscu - prawdopodobnie jest to ten sam. Co to może być i jak to leczyć. Z góry dziękuję za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem .. otóż wyskoczył mi coś na odbycie. Jest to coś małego, wypukłe. Po wypróżnieniu się powiększa się i piecze, boli.. Kiedy mam dni miesiączki straszni piecze i jest powiększone. Co to może być?proszę o pomoc . Będąc w szpitalu z inna rzeczą lekarz patrzył na to lecz nic nie rozpoznał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Od 2 dni temu mi się przy odbycie gózek i do dziś dość urósł jest to bardzo bolesne gdyż nie mogę wstać z krzesła bez grymasu bólu. Biegać, chodzić po schodach. Próbuję to jakoś złagodzić zimną wodą ale mało skutkuje. Ja podchodzę tak do tego że samo przyszło samo odejdzie ale jeśli to nie ustąpi to będę musiał coś zrobić. Od czego to powstało ? Co mam robić żeby nie powstało to w przyszłości jak to złagodzić albo leczyć ? Dziękuję Za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj odczuwam na odbycie guzek ktory kuje,przeszkadza przy kucaniu i piecze przy dotykaniu jest wielkosci pestki moze troszke wiekszy ....na początku myslałam ze to kleszcz bo jest zakonczony (czubek) ciemna plamka dokładnie nie widze :P mam uczucie jaby chciało to wyjsc na zewnatrz, co to moze byc ?gdzie sie z tym udac ?moze samo peknie? PROSZE O RADE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anonymous

Witam. Pojawił mi się guzek przy odbycie(nie wiem kiedy dokładnie, kilka tygodni temu), jest mniej więcej wielkości ziarenka grochu. Na zewnątrz jest tak jakby biały natomiast wewnątrz odbytu jest chyba koloru krwistego. Jest on bezbolesny i bezkrwawy. Ujawnia się tylko po defekacji lub jak napnę te mięśnie odbytu. Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z którym nie pójdę do lekarza więc potrzebuje spróbować jakiś sposobów bez konsultacji z lekarzem osobiście. Otóż nie pamiętam dokładnie kiedy ale od jakis dwoch lat na pewno pojawił mi śie guzek wlasnie przy odbycie nachodzi na wejscie z odbytu. Jest twardy, mozna nim poruszać ale boli wtedy, także jak siedzę troche boli albo jak spinam pośladki. jest dosc duzy wedlug mnie ma wielkość czerwonej fasolki. Bardzo prosze o porade jaką maśc moge stosowac czy to zniknie? dodam ze od dwoch lat praktycznie nie jem produktów powodujacych wzdecia czyli zawierajacych blonnik, ani jabłek może to ma jakieś znaczenie. Mam 22 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno wyczułem w odbycie taki chropowaty guzek, a ponadto kilka małych *kuleczek*, które da się przesuwać. Nie mam żadnych innych objawów. Kupiłem czopki na hemoroidy, mam nadzieję że to właśnie tylko one. Mam 17 lat, rak odbytu jest w tym wieku możliwy? Nikt w rodzinie go nie miał, a ja po wykryciu tego o mało co nie zemdlałem ze strachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Od kilku dni puchnie i boli mnie prawa część wieracza. Zwieracz spuchł albo zrobił się na nun guz wielkosci okolo 2 cm ktury powieksza Sie odkilku dni i boli. Dodam ze jeztem za granicą i niemam dostępu Do lekarza. Co mam zrobic????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

To zapewne wykrzepiały żylak odbytu. Skoro nie ma Pan dostępu do lekarza należy udać się do apteki i wykupić preparaty (maści, czopki) na żylaki odbytu (dostępne niektóre bez recepty). Jeśli dolegliwości nie ustąpią radzę mimo wszystko znaleźć i skontaktować się z lekarzem bezpośrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Dwa dni temu przy obycie pojwił mi się mały siny guzek, który bardzo mnie boli. Przeszkadza mi w siadaniu, podczas poruszania się, czuję dyskomfort. Kiedyś już miałem podobny guzek przecinany więc nie wiem dlaczego wystąpił drugi raz. Myślę, że ten guzek powstał od przemęczenia, ponieważ pracowałem i po kilku godzinach właśnie pojawił się ten guzek. Czytałem juz wiele na temat takich guzków ale wszędzie jest napisane, że takie guzki powstają od siedzącego trybu zycia, złej diety, natomiast ja prowadzę bardziej sportowy tryb życia więc nie wiem dlaczego takie guzki sie pojawiają. Czy jest możliwość przekucia tego guzka igłą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Trzeba w tej sprawie pilnie skonsultować się najlepiej z chirurgiem. Może to być mały ropień okołoodbytniczy, który zapewne będzie wymagał nacięcia i opróżnienia albo zwykły guzek hemoroidalny, który być może uda się leczyć zachowawczo. Rozpoznanie dokładne poda lekarz po bezpośrednim badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies 8 miesiecy temu zauwarzylem przy ujsciu odbytu dziwny guzek bylem z tym problemem u chirurga ktory stwierdzil ze za bardzo nie wie co to jest ze to chyba jakas brodawka wiec poszedlem do innego ten stwierdzil ze to ropien okoloodbytniczy naciol go i nic z niego nie wyplynelo wiec poztanowil go usunac laserem nie minely 3 tygodnie znow sie pojawil dodam tyle ze praktycznie jest bez bolesny odczowam go tylko w tedy gdy jest podrazniony przez obcieranie sie posladkow podczas wysilku.Po kapieli staram sie teraz smarowac okolice odbytu wazelina i jest zdecydowanie lepiej guzek jest wielkosci 2-3 mm a gdy nie wysmaruje i sie przypoce to okolo 5-6 mm co to moze byc prosze o jakas odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 22 lata i maly problem, mianowicie jakies 10miesiecy temu przy kapieli wyczulam malutkiego guzka przy odbycie. jest naprawde malenki ma moze z 2mm i nie jest okragly, nie boli i nie mam zadnych dolegliwosci az do teraz, guzek od czasu gdy go wyczulam prawie w ogole nie urosl, maksymalnie 1mm. Dodam tez, ze rok temu urodzilam dziecko i moze to ma jakis zwiazek z porodem. U lekarza nie bylam, bo po prostu sie wstydze isc z taka przypadloscia. A jesli to nic groznego i tylko sie osmiesze. Poza tym nawet nie wiem do jakiego lekarza moglabym z tym isc. Pomozcie!:( Doradzcie cos, co to moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Radzę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem. Taka zmiana w zakresie ujścia odbytu może świadczyć o powiększonym splocie hemoroidalnym lub polipie. Po bezpośrednim badaniu chirurg wyjaśni czym jest ta zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×