Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ostry ból w odbycie


Gość Kinia

Rekomendowane odpowiedzi

Od roku mam co dziennie biegunki,albo na przemian luźne stolce.Dostałam skierowanie od lekarza na kolonoskopie. Badanie wyszło bardzo dobrze. Na następne badanie mam się zgłosić za 5 lat.Od miesiąca zaczęłam odczuwać swędzenie odbytu,pieczenie i lekkie pobolewanie. Tym razem wykonano mi rektoskopię. Wynik badania: Per rectum na Scianie tylnej w kanale odbytu nieznaczne zgrubienie błony śluzowej.W kanale odbytu błona śluzowa zmieniona zapalnie.Krwawnice i st. Przepisano maść Posterisan. Dwa dni temu dostałam nagle strasznego bólu w odbycie miałam wrażenie że wszystko mi wypadnie na zewnątrz.zarzyłam nospe 80-tkę i ból trochę złagodniał ,ale dzisiaj od rana ból utrzymuje się cały czas. Co mam robić,co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fdhdfofrederg

Ja też mam ból w odbycie w środku od kilku dni. Pojawił się po tym jak dostałem biegunkę i załatwiłem się (kał był rzadki, owsiki w kale). Po kilku minutach poczułem ból w odbycie. Ból przechodzi gdy leżę. Gdy chodzę i siedzę czasami jest tak uciążliwy że nie mam na nic ochoty. Byłem u lekarza ale on stwierdził że to od owsików ale ja nie sądzę bo poprzednio miałem owsiki i nie było bólu. Tyle że teraz było ich o wiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Być może owsiki, ale też sama biegunka mogła podrażnić ujście odbytu i być może żylaki jakie znajdują się u ujścia odbytu. Radziłbym w tej sprawie skonsultować się najlepiej z chirurgiem, który badaniem palcem przez odbyt postawi ostateczną diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×