Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki na grzbietowej powierzchni stopy


Gość Anna M

Rekomendowane odpowiedzi

Moja coreczka ma 2,5 roku .Pół roku temu na jej stopie pojawily sie male guzki ktore ukladaly sie w okrag jak pierscien i obok byl jeden duzy nie wiedzialam gdzie mam sie udac wiec poszlam ztym do dermatologa .Pani dermatolog powiedziala ze jest to zarninowiec obrączkowaty czy pierścieniowaty (nie pamietam dokladniej nazwy)przepisala mi masc i faktycznie pomogla .niestety miesiac temu znowu w tym samym miejscu pojawil sie guz ktory z poczatku byl maly pani doktor postanowila poczekac ze dwa trzy tygodnie zeby zobaczy czy bedzie sie on powiekszac czy dojdzie do samoistnego wchłonięcia niestety po trzech tygodniach urusł on do bardzo duzych rozmiarow plus w ciagu ostaniego tygodnia pojawily sie na tej samej stopie obok na grzbietowej powierzchni dwa kolejne guzy ktroe stale rosna jestem przerazona nie moge narazie zrobic badan bo dziecko jestna antybiotykach a nie mam pojecia co to moze byc i do jakiego specjalisty mam sie udac podkreślam ze dziecko nie odczuwa tych guzow nie bola jej nawet przy dotykaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna ziarniniaka obrączkowatego nie jest do końca ustalona. Czasami obserwuje się jego wysiewy sprowokowane lekami. Przebieg jest przewlekły, i zmiany mogą ustępować samoistnie. A maść pewnie zawierała steroidy/ witaminę E. Jak dziecko się podleczy i przestanie brać antybiotyk, proszę znów zastosować maść, która wcześniej poskutkowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz lecze to paskudztwo dwa lata, pojawilo ie na stopie jak mialam okolo 27 lat (teraz 30) Nigdy nie bralam antybiotykow ale pamietam ze kilka lat temu przed wykwitem ziarniniaka w jednym roku mialam dwie szczepionki na zoltaczke i na grype a potem pojawilo sie to cos. Jest to bardzo trudne do usuniecia . Uzywam masci sterydowej, masci z aloesu i pije sok aleosowy ponoc ma pomoc. Przy czym aloes stosuje dopiero od dwoch tygodni, bo sterydowe masci zawodza i zaczelam uzywac rowniez srodkow naturalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki sam problem z moim 5 letnim synkiem. Często bolą go nogi lekarze mówią że dlatego bo rośnie ale teraz zaniepokoily mnie guzki na nodze obok kostki nie bola przy dotykaniu . Niewiem co mam robić . A dodam że jeżdżę od lekarza do lekarza i nic nie wiedzą mówią że wszystko jest dobrze a ja czuję że nie jest tak jak powinno. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×