Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Świąt odbytu i krew na papierze


Gość Karol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ok miesiac temu zauwazylem niewielka ilosc krwi tylko na papierze toaletowym. Powtarzalo sie to co 2-3 raz. Po ok 2 tyg zaczal mnie swedziec odbyt jednak po zastasowaniu 1 dzien oliwki po ok 2-3 dniach przeszlo. Zauwazylam tez czestsze chodzenie do wc( codzinnie, wczesniej chodzilem 1-2 dni, rzadko kilka dni pod rzad).Wybralem sie do lekarza rodz ktory stwierdzil po objerzeniu odbytu ze to moga byc hemoroidy. Dostalem tabletki doustnie i czopki. Mialem tez robione badanie krwi i wszytsko wyszlo ok z wyjatkiem EOS podwyzszony o 1%( mam alergie od dziecka aczkolwiek w czasie badania krwi nie mialem od jakiegos czasu).Po zastaoawaniu moze 1-2 czopkow przeszlo mi krwawienie, odbyt tez juz mnie nie swedzial od tego czasu, wypróznialem sie rzadziej w dniach kiedy staralem sie o tym nie myslec.... (brak zaparc i biegunki). Jednak po zastasoawniu czopka wydobywa sie z odbytu wodnista sybstancja o niezbyt przyjemnym zapachu( jak wyschnie to przypomina olej). Ostatnio zauwazylem ze oprocz tej substancji podczas wyprozniania pojawily sie w kale takie jakby miale kulki i troche mazi. Lekarz po wynikach krwi skierowal mnie jeszcze na badania kalu aby wykluczyc pasozyty. Dodam, że jestem osoba mloda i nerwowa. We wrzesniu mialem zabieg hirurgiczny , do tego jeszcze inne okolicznosci sprawily ze stresowalem sie ok 1-,1,5 miesiaca przed wystapieniem pierwszych obajwow. W czasie wiekszego stresu wystepowaly tez biegunki.Zaparcia zdarzaja mi sie bardzo rzadko, a wzdecia sa glownie wywolane stresem, podobnie jak biegunki. W mojej rodzinie wystepowaly choroby odbytu( hemoroidy i polip). W zwiazku z tym mam kilka pytan: 1. Czy powieniem nadal brac te czopki i zazywac tabletki mimo ustapienia krwawienia i pieczenia odbyu? 2. Czy powinienem oddac kal do badania jesli pojawia sie w nim to co wyzej opisalem? 3. Czy ta substancja w kale i na bieliznie moze byc spowodowana czopkami? Czy jest mozliwosc wystapienia tych wszytskich obajwow pod wplywem duzego stresu? 4. inne rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Przede wszystkim należy udać się do proktologa. Czopki działają objawowo likwidując świad i pieczenie. Łagodzą one stan zapalny odbytnicy. Jeśli lekarz zaleca wykonanie badania kału to takie badanie warto zrobić. Nie wykluczone również, że brudzenie bielizny wynika z obecności źle umiejscowionego czopka. Stres nie jest bezpośrednią przyczyną powstania hemoroidów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go nalezy umiesic zeby byl umieszczony prawidlowo? Dodam ze to bylo podejrzenie hemoroidow a do proktologa wybieram sie za ok 2 tyg. Czy jest mozliwosc wystapienie tej substancji w kale ze wzgeldu na czopki?? Pisalem o stresie gdyz slyszalem ze nieiwlka ilosc krwi na papierze moze byc spowodowana stresem albo podraznieniem odbytu poprzez czeste biegunki. Pieczenie odbytu ustapilo samo przed zastosowaniem lekow. W przypadku krwawienia ciezko stwierdzic gdyz nie mialem za kazdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×