Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina więznąca kresy białej


Gość Weronika

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem kobietą w wieku 40 lat, po licznych otwarciach jamy brzusznej m.in. 3 krotna niedrożność jelit, resekcja jelita cienkiego a ostatnio miałam cięty jajnik i trzon macicy. Aktualnie wykryto u mnie przepukline kresy białej więznącą oraz wolny płyn międzypętlowy w prawym nadbrzuszu. 1. Czy muszę poddać się jakiejś operacji ? 2. Jeśli nie jakie będą skutki braku operacji ? 3. Czy od takiej przepukliny mogę mieć płyn w brzuchu ? 4. Jeśli nie jakie mogą być powody pojawiania się niewielkiej ilości płynu w brzuchu ? 5. Czy przepuklina kresy białej mogła powstać tylko i wyłącznie od zaparć ? 6. Proszę o dokładny opis objawów przepukliny kresy białej ? 7. Czy ew. mógłby pan osobiście przeprowadzić konsultacje ze mną ? 8. Jak tak to kiedy ? 9. Czy przepuklinę kresy białej da się zoperować laparoskopowo lub inną metodą ? Proszę o szybką odpowiedź gdyż aktualnie czas dla mnie gra dużą rolę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Nieleczona przepuklina może groziź powstaniem niedrożności jelit, w rezultacie martwicą. Płyn może być skutkiem przebytych zabiegów. Przepuklina kresy białej może być wynikiem porodu, przebytych wcześniej operacji, osłabieniem struktur powłok brzucha. Metoda operacji zależy od stanu pacjenta. Jest Pani po liczych zabiegach na jamie brzusznej, wiec zabieg laparoskopowy może być wykluczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×