Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dieta po wycięciu wyrostka robaczkowego


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

po operacji na wyrostek tydzien lezysz w szpitalu i oni sami ci przygotowuja diete wiec nie masz sie czym martwic... a po wyjsciu ze szpitala przez 2 tygodnie zero słodyczy i wszystkiego co smazone... a przez aż 2 miesiące nie można alkoholu i gazowanych napojów... natomiast zaleca sie picie wody w dużych ilościach i ogólnie stosowanie lekkiej diety aby nie mieć problemu z oddawaniem stolca... zeby nie musieć przeć przy tym. zeby nie napinac mięśni brzucha bo wtedy to co jest tam w srodku zle sie zrosnie i trzeba bedzie wykonac kolejną operację... a jeśli chodzi o konsekwencje niestosowania się do powyższych zaleceń... jest coś takiego jak zrosty. oryginalnej nazwy nie znam ale potocznie mówi się na to zrosty. polegają one na tym że wnętrzności np. jelita przyklejają sie do jamy brzusznej od wewnątrz. Dzieje się tak wtedy gdy zamęczamy nasz układ pokarmowy różnymi nieprzyzwoitymi pokarmami lub płytami. jak już wcześniej mówiłam mam na myśli alkohol, napoje gazowane, frytki, smażone kotlety czy słodycze. a operacja na zrosty jest o wiele bardziej poważna. po pierwsze nadmuchuje sie brzuch przez pępek. po drugie brzuch rozcina się w trzech miejscach. po trzecie niektórzy lekarze mają różne dziwne metody leczenia. mianowicie: róra w brzuchu... */ więc jest to raczej nieprzyjemne. dlatego wszystkim po wyrostku radzę przez 2 miesiące po operacji odmawiać sobie niektórych rzeczy żeby potem nie przechodzić gorszych męczarni które opisałam powyżej. Mam nadzieję że pomogłam *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem wypadek na motocyklu właśnie przez wyrostek, jechałem 260km/h i mnie zaczęło boleć i uderzyłem w barierę . Straciłem nogę dolną szczękę i jeszcze do tego rozlał się wyrostek. Do szpitala kolega mi przynios piwko to wypijem całe i miejsce operacji (blizna) rozeszła mi się i wylały mi się kiszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość annie *D

Słodycze mo0żna jeść bezpiecznie po 2 tygodniach. Napoje gazowane, orzechy i smaożone odpuścić sobie na jakieś 4 tygodnie. Do pracy można chodzić bezpiecznie po2 tygodniach po operacji i się nie przemęczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po czwartej dobie usunięcia wyrostka robaczkowego. Jeszcze do tego mam problem z psychika bo mam depresje :/. Miałem robiona lasparoskopie. Czy wy tez odczuwacie bol po operacji w prawej dolnej części brzucha? Bo mnie to właśnie boli i bola mnie szwy. Wczoraj jeszcze miałem krawienie. Pielęgniarki mówiły ze muszę się dużo ruszać ale jest mi z tym ciezko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×