Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Paulina

Ostry ból podbrzusza promieniujący do odbytu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paulina
Witam! Mam 19 lat i od jakichś 2 lat cierpię na uporczywe bóle podbrzusza. Zaczęło się tym, iż pojawiały się naprzemienne biegunki i zaparcia. Z rana zwykle musiałam szybko wstać i biegnąć do toalety oddać stolec (zwykle rozwolniony). Bóle z czasem nasilały się. Najpierw bolała mnie lewa strona podbrzusza, przy poruszeniu dolegliwość sie nasilała. Z czasem trwanie tego bólu wydłużało się od kilku godzin do kilku dni, ale był on do zniesienia. Udałam się z tym do różnych lekarzy, którzy wykluczyli cokolwiek, nie wykryto krwi w kale, cukier w porządku, brak zmian na jajnikach, więc sama stwierdziłam, że to musi być zespół jelita drażliwego. Od niedawna jednak ból przeniósł się do prawego podbrzusza i nasilił się. Trwał jeden dzień. Z tym też przeżyłam, ale wczoraj dostałam tak ostrego bólu całego podbrzusza, promieniującego niemiłosiernie boleśnie do odbytu, że zemdlałam. Wzięłam tabletkę i po jakichś 30 min. ból ustąpił. Dziś (czyli na drugi dzień po incydencie) mam okropnie wzdęty brzuch, a przy przyciśnięciu boli. Co do dodatkowych objawów mojego stanu: ból w krzyżach, problemy z wypróżnieniem, częste oddawanie gazów, rozpierający ból macicy podczas okresu, żylaki odbytu (raz jedyny krwawiłam z odbytu, ale zignorowałam to, bo pomyślałam, że to może żylak pękł). Błagam o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Najlepiej w tej sprawie udać się jeszcze na konsultację do chirurga ogólnego lub gastroenterologa. Zapewne będzie konieczne wykonanie USG jamy brzusznej, a być może i kolonoskopii. Takie objawy jakie Pani opisuje mogą świadczyć o utrudnionym pasażu w jelicie grubym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PATI
na tle nerwowym moze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gustaw
Taaaa, na tle nerwowym.... Pie.... jak większość pseudo lekarzy. Ja mam podobny problem. Kilka razy pytałem o to lekarzy i odpowiedzi miałem podobne a objawy mam podobne do twoich i też albo *na tle nerwowym* albo *niegrożny uchyłek w jelicie*. Trzy dni temu złapał mnie tak silny atak bólu, że zabrało mnie pogotowie. Nie wspominając o tym, że czekałem na SOR-ze 5 godzin (Kaliski okrąglak * to rtg nie wykazało zmian chirurgicznych, USG równieżnie (chociaż radiolog nie zauważył kamieni na nerkach, o których wiem, zauważył dopiero po moich sugestiach), wczoraj miałem rektoskopie i tez nic. Teraz czekam na najważniejsze badanie - kolonoskopie (trudno u nas dostac termin na kasę chorych) Do czego zmierzam - radzę przede wszystkim znależć dobrego gastroenterologa (poszukac wielu opinni i wybrać możliwie najlepszego) i najlepiej udać się prywatnie. Nie radzę bagatelizować tego tak jak po tym jak objawy złagodnieją bo powrócą napewno. A choroby jelit to coraz grożniejsze schorzenia w kulturze zachodu (wiem co mówię bo trzech moich znajomych zmarło z tego powodu). poczytaj sobie np. o chorobie Leśniowskiego - Crohna i podobnych. Pozdrawiam i radzę jak najszybciej szukać lekarza i zacząć od razu stosować odpowiednie diety, przede wszystkim bezodpadowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pati

Witam, mam dokladnie ten sam problem i jak czytam Cie Paulina to jakbym sama to pisala. Ogolnie zawsze cierpialam na zaparcia ( wc co 5-7 dni) od 2 mc zalatwiam sie regularnie (co 2 dni ) ale teraz zaczely mi wracac te same objawy ktore kiedys leczyl mi zaznaczam dobry gastroenterolog (po tym przestalo mnie bolec w boku i zniklo uczucie czegos pod zebrem) na zespol jelita drazliwego. Sporadyczne , bardzo silne bole brzucha z nienacka jednak zawsze byly. Po obserwacjach stwierdzilam ze to bole owulacyjne (bol byl taki sam kiedy pekla mi torbiel na jajniku)..z obserwacji wynikalo ze zawsze dzialo to sie np. 14, 18,19 a nawet 20 dzien cyklu (przy cyklach 26-28 dniowych). Takze cyklicznie. Przypominam tez sobie ze takie bole zniknely gdy stosowalam antykoncepcje. Bylam pewna ze to bole od owulacji. Nagly silny bol na wysokosci macicy, bol odbytu, całego podwozia ze tak powiem.. Zawsze musialam wziac 2 nospy i jakis apap i lezec az odejdzie z poduszka elektryczna. Po tym jeszcze przez 1-3 dni czulam obolaly brzuch przy chodzeniu,siadaniu. Dzis z rana tez zlapal mnie bol brzucha ale zaczal sie najpierw jakby od odbytu, az mi sie goraco zrobilo, odrazu lozko i lezenie. Ogolnie juz nie czuje tego bolu ale mam uczucie jakby kłucia gdy chodze przedewszystkim w odbycie. Jakby tez wszystko mi w srodku latało i boli przy kazdym wstrzasie (siadanie,chodzenie).Dzis jest 19 dzien cyklu.... Co to do cholery jest ??? Od 3 tyg. Borykam sie znow z bolami brzucha od jelit ale nie wiem czy te silne bole mam z tym wiazac bo wystepowaly one takze kiedy jelita mi nie dolegaly.

Moze ktos jeszcze.ma jakies doswiadczenia, albo zostal zdiagnozowany z takimi naglymi bolami???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewa

Mam dokładnie to samo najgorsze jest to że mieszkam za granicą a tutaj opieka medyczna jest raczej słaba. Miesiąc w miesiąc się powtarza mniej więcej po okresie i trwa przez jakieś 2tyg potem odpuszcza. Jeśli już wiesz co Ci dolega bądź dolegalo to będę wdzięczna za info 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pati

Hej Ewa, ja tez obecnie mieszkam za granica i tez nie szukam pomocy tutaj. W PL kiedys mowilam swojej gin o tych bolach to zasugerowala ze to owulacyjne. Po latach ta sama gin. zasugerowala ze to tak jakby jelitowe. I badz tu czlowieku madry. Moim zdaniem opcje sa wlasnie 2. Od lat sie zastanawiam co to za cholerstwo jest... Dzis mam 15 dzien cyklu i znow nagle z nienacka siedzac sobie wygodnie przed TV zaczelam czuc klucie na wysokosci macicy. Ale nie byl to mocny bol jak zwykle a dopiero jakby chcial sie rozkrecic.. Nie rozkrecil sie maxa uf.

Z obserwacji moich dodatkowych 😮od kilku dni czuje dyskomfort z prawej strony na wysokosci jajnika a takze pachwiny(powiekszony wezel chlonny?ps.jestem przeziebiona) , ta prawa strone raczej lacze z jelitami na tle nerwowym (przestaje czuc to kiedy sie czyms zajme), ale nie powiedziane ze to nie jest od jajnika i owu.. Albo jedno i drugie.:)

Fajnie ze ktos tu zaglada i watek zostal odswiezony. 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.