Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zespolenie i nastawienie obojczyka


Gość Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

NIe otrzymalem odpowiedzi na forum wiec pisze tu . Witam , mam 20 lat i zwracam się z pytaniem gdyż nigdzie nie znalazlem podobnego przypdku. Otoż tak , 4 tygodnie ( 28 wrzesien ) temu na meczu piłki nożnej upadlem na bark i po wizycie w szpitalu ( zdjecie rtg ) wyszlo ze mam złamany obojczyk z przemieszczeniem ( konieczna operecja ). Od razu zostalem przyjety do szpitala , zabieg mialem na 3 dzien , wypis ze szpitala dostalem po 10 dniach . Szwy mi sciagneli 15 paź . Zdjecia jeszcze nie mam gdyż jeszcze mam gips ( 3 tygodnie ) . Jezeli ktoś mial podobny przypadek to wypowiedzcie się . Moje pytania to : 1. Czy moje złamanie naprawde było takie powazne *nastawienie i zespolenie lewego obojczyka drutem kirschnera + pętla druciana* ( oto wykonany zabieg ) 2. Po jakim czasie ( lub czy wogole ) wyciagną mi te druty 3. Czy to normalne ze kawalek drutu przebil mi skore i troche wystaje ( nic nie boli ) 4. Jakie jest prawdopodobieństwo ponownego złamania kości w tym miejscu 5. Czy po zdjeciu gipsu moge wrocic do treningów ( piłka nożna + lekka siłownia ) 6. Jak sie mają sprawy z odszkodowaniem czyli kiedy i gdzie sie zalatwia takie sprawy ( co jest potrzebne ) Z góry dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksander

Pytania powinneś zadać swojemu lekarzowi prowadzącemu w szpitalu. Jak mamy ocenić czy złamanie było poważne czy nie? Jeśli lekarz podjął takie decyzje to napewno słusznie! Co do drutu kirschnera to słóży on do stabilizacji odłamów kostnych. Może zostać usuniety lub stosuje się go też jako samodzielne wewnętrzne stabilizatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takze złamalem obojczyk z przemieszczeniem 15 spierpnia zalozona mi gipsowa 8 ale nic nie pomogla 20 mialem operacje zalozono mi drut kirschnera 24 wrzesnia mi go wycignietood od bodajze 15 padziernika tylko spalem w kamizlece a od 11 listopada juz wogole zakonczylem leczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez miałam połamany obojczyk .najpierw mi nastawiali i potem zespajali drutem.W moim przypadku drut wyciągneli w tym samym czasie co gips czyli po jakiś 4 tygodniach od operacji.Na pewno nie będziesz mógł wrócić do treningów gdyż te miejsce jest w szczególności narażone na kolejne złamania .Ja połamałam sobie obojczyk w te wakacje i nadal do końca roku mam zwolnienie z W-F. do dzis mam problem z wieloma czynnościami a nawet ze spaniem na tym boku.Myślę że pomogłam gdyz byłam jednym z najcieżrzych przypadków medycy warmińsko-mazurskiej a jak widać żyje i mam się dobrze *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×