Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mastkę należy natychmiastowo usuwać?


Gość Patryk

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mastka nadal zalega trzeba ją usunąć. Nie powinno być z tego powodu, że ona istnieje żadnych problemów. Mastkę należy dobrze namoczyć wodą najlepiej w kąpieli, dodatkowo dobrze byłoby nawilżyć olejkiem dziecięcym i powoli usuwać. Jeśli wystąpiłyby z tego powodu jakiekolwiek problemy może świadczyć to o występującej stulejce co będzie wymagało konsultacji urologicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O obowiązkowym usuwaniu mastki spod napletka to krążą już po internecie przeróżne mity i warto je sprostować. Mastka pod napletkiem nie jest substancją przypadkową. Jeżeli chcemy być zdrowi, to pozostawmy ją tam. Organizm nie produkuje jej bez potrzeby. jest ona być może pożywką, ale nie dla bakterii szkodliwych, lecz dla bakterii kwasu mlekowego, które stanowią barierę ochronną przed wtargnięciem obcych bakterii do organizmu. Jeszcze w latach powojennych kąpiel była luksusem w mieście, a na wsiach zaczęła wkraczać dopiero w latach 70-tych. Zaczęto wtedy budować łazienki. I nawet wtedy kąpiel w łazience oznaczała mycie ciała. Zmywanie mastki spod napletków przyszła jeszcze później. Pojawiło się podejrzenie, że mastka jest pożywką dla bakterii i należy ją usuwać. Od tego momentu zaczęły pojawiać się pospolicie pospolicie infekcje drug moczowo-płciowych, o których wcześniej nie słyszano. Nie wszyscy zauważyli, że organizm, jako główną drogę obrony przed bakteriami zastosował obniżanie pH (sok żołądkowy od góry i Candida w jelicie grubym, oraz bakterie kwasu mlekowego w cewce i pochwie). Bakterie kwasu mlekowego mają to do siebie, że energię uzyskują w procesach fermentacji. Jej cechą szczególną jest nieprzyjemny zapach. Efektem likwidacji zapachu jest stosowanie higieny. Niestety nadmierna higiena doprowadza do wyjałowienia organizmu z bakterii kwasu mlekowego, w wyniku czego dochodzi do infekcji dróg moczowo-płciowych, których nie możemy wyeliminować do końca naszego życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły było tak, że młodzi ludzie na wsiach po wojnie, do powiedzmy tych 17 lat, przed rozpoczęciem współżycia na wsiach po wojnie nie myli sobie napletków. Nie chorowali też na żadne choroby dróg moczowo-płciowych. Chyba, że odbyli stosunek z osobą zarażoną. Obecnie już wiek nie odgrywa większej roli, bo nawet 10-cio latek, podczas zmywania mastki przeniesie na członek jakąś bakterię rękoma i infekcja murowana. Nadmierna higiena jest poważnym zagrożeniem: http://zdrowedrogimoczowe.pl/Pielegnacja/Nadmierna_Higiena_Miejsc_Intymnych.html , http://www.papilot.pl/ginekolog/12616/INTYMNE-BREDNIE-kontra-GINEKOLOGICZNE-FAKTY-Warto-wiedziec.html .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko to jest raczej bzdura i przesada. Ze względów higienicznych i na nieprzyjemny zapach należy myć się dokładnie w tej okolicy, w zakamarkach raz dziennie, ale sądzę, że gdy zależy na higienie i dobrym stanie nawet co 4 godziny. Nieprawda, że tam ma być jakiś kolor(np.biały)- to raczej grzyby, czy inne zakażenie. Czerwony kolor za to oznacza stan zapalny. Sporadycznie można używać wyciągu z żyworódki, sody oczyszczonej i bez obawy spirytusu salicylowego. Jeśli taka decyzja srebra koloidalnego .Stała i dokładna higiena zmniejsza problemy z niemiłymi zapachami i stanami zapalnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Użytkownik102882

Witam mam problem mam 14 lat i występuje u mnie taka mastka mam pytanie czy mam ją jakoś usunąc czy nie? Czasami mastka sama mi nachodZi na widok penisa to zdejmuje ją papierem cZy napisał by mi ktoś Z państwa jak umyc Żeby nie było tej mastki Na necie cZytałem Żeby nie myć bo to bakterie usuwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×