Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina kręgosłupa szyjnego i drętwienie rąk


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przepuklinę kręgosłupa szyjnego C4/5 C5/6 drętwieją mi ręce nie mam siły w rękach kark bardzo boli poważne ograniczenia w ruchomości głowy ból jest bardzo silny tabletki mało pomagają przeszłam trzy rehabilitacje które nic nie dały mam szumy w uszach.Stwierdzono u mnie niedawno niedosłuch mały mieszany.Czy niedosłuch może być spowodowany stanem kręgosłupa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po operacji kręgosłupa szyjnego C4/C5 wstawiono implant ACIF i jest bardzo dobrze .Powróciło czucie w dłoniach szyja nie boli jedynie co trochę odczuwam ból w ramionach,ale jest dużo lepiej niż przed operacją.Jeszcze chodzę w kołnierzu,ale za dwa tygodnie już go ściągam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oprócz szyjnego mam problemy też z lędźwiowym operacja też mnie druga czeka na razie czekam i zobaczymy jak długo wytrzymam.Moje rozpoznanie:Choroby krążków międzykręgowych lędźwiowych i innych z uszkodzeniem rdzenia kręgowego (G99.2*)Pjm i niestabilność C4/C5.Po operacji szyjnego czuję się dużo lepiej tak jak pisałam wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boje sie wlasnie tej drugiej operacji ,ale jezeli bedzie trzeba to nie bede czekac , pierwsza operacja byla konieczna brak czucia w lewej nodze , i okolicach intymnych trudnosci z zalatwianiem sie niestety czucie nie wrocilo mimo ze w sierpniu minie rok od operacji, a teraz wlasnie zaczely sie problemy z kregoslupem szyjnym, dretwienie rak itp. wydaje mi sie ze za szybko wrocilam do pracy po operacji . pozdrawiam aga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ryszard g.

ja mialem trzy operacje odcinka ledzwiowego 9 lat temu,rok temu zaczely mnie bolec ramiona i dretwiec rece skierowano mnie na mr okazalo sie ze mam uszkodzone dyski szyjne tydzien temu mialem wstawione implanty C4 C5 C5 C6 mam w tej chwili ostre bole prawego barku i tylu karku nosze gorset czy mial ktos podobna sytuacje porozmawiajmy hazes@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama ma mieć teraz operacje szyjnego. Ma 2 wysunięcia, jeden 3mm, drugi 4mm. Na dodatek ma przepukline. 3 lata temu miała operacje kręgosłupa ledzwiowego która była bardzo niebezpieczna, ma jeszcze wysunięcie, krążek jest blisko rdzenia. Czy moja mama ma szansę uniknąć wózka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przepukline kręgosłupa szyjnego z lewej i prawej stronie po 4mm. Jaka rehabilitacja byłaby najlepsza teraz chodze na masaż. Mam też problemy z kręgosłupem lędziowym jest ześlizgnięcie o 20 procęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Ja tez jestem juz po 2 operacjach kregoslupa ledzwiowego na odc.L4/L5 i L5/S1 ostatnia byl w sierpniu tamtego roku.Niestety tak jak Aga powiklanie jakie wystapilo po 1 operacj to zespol ogona końskiego(brak czucia w kroczu itp)A teraz jakby bylo malo zrobilam rezonans na szyje i oto wyniki: stwierdzono cechy wczesnej degeneracji tarcz miedzykregwych C4/C5,C5/C6 wyrazne oslabienie sygnalu w tych obrazach oraz obniżenie ich wysokosci.Na poziomie C4/C5 jest mierna,tylna wypuklina tarczy miedzykregowej zas na C5/C6 centralna i lewostronna przepuklina jadra miażdżystego z uciskiem rdzenia i lewego korzonka nerwowego.I juz sama nie wiem co mam robic...czy zajac sie ledzwiami czy szyja....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.mam problem z lędwiowym boli mnie -drętwieje prawa noga i mam częste , takie jakby ukłucia ,które raptownie kładą mnie na podłogę.Ale, nie mogę sobie poradzić z bólem głowy,ramion ,drętwieniem rąk .Miałem operowany 2 lata temu szyjny.od tego czasu cały czas biorę przeciwbólowe.mnóstwo zabiegów niepomoglo.mam implanty miedzy c4-5 c5-6.ipozostała mi przepuklina c6-7 iwyrżny ucisk nanerwy.Neurolog mowi ze tak juz tak zostanie.podzielibym sie z nim troche.byłem u drugiego tosamo.Oszumie w uszach i td nie wspominam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w listopadzie mialam wypadek, wlozono mi kolnierz ale ten miekki. niby nic takiego sie nie stalo...ale teraz od jakiegos tygodnia, czuje jak mnie szyja z lewej strony boli i ramie az dretwieje mi reka lewa...na dodatek mam jakny jakis ucisk kolo uch tzn za uchem i tak piecze , ciągnie jakby nie wiem co to jest :( zajechalam do szpitala to moga mnie dopiero w marcu przyjac....a w poniedzialek zaczynam nowa prace fiyczna...co robic co to moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Rowniez jestem po operacji kręgosłupa lędzwiowego juz ponad dwa lata,a teraz czeka mnie kolejna w najbliższych miesiącach.mam problemy z piersiowym i szyjnym,który lekarze z operuja niewiem decyzje zostawiam neurochirurgom,to oni są specjalistami.W kręgosłupie szyjnym mam wypukline ,boli mnie głowa sa częste dretwienia rąk a nawet i nóg.Boli mnie ucho,po wizycie laryngologicznej stwierdzono,ze ucho boli mnie od kregosłupa.Pozdrawiam i zycze wszystkim zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnego dnia po operacji (po godzinie 17 byłam w swoim łóżku) wstałam, chodziłam tego dnia z balkonikiem (do silnych tego dnia nie należałam). Kłopoty miałam z przełykaniem - operacja z przedniego dostępu. Trzeciego dnia po operacji zostałam wypisana do domu. Mogłam wykonywać wszelkie prace - w granicach zdrowego rozsądku. Objawy, które miałam przed operacją - ustąpiły. Na zlecenie lekarza miałam 6 tygodniową rehabilitację w ramach oddziału dziennego, a po 4,5 miesiąca wyjechałam na dalszą rehabilitację do szpitala uzdrowiskowego (to wszystko w ramach NFZ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pani jolu z jakiego miasta pani jest? aż wierzyc sięnie chce że to w ramach NFZ , mnie nie zaproponowano nawet zwykłej rehabilitacji po operacji mówiono że nie trzeba , nadal mnie boli jest źle i są zaniki czucia . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przepuklinka

Piszę to do wszystkich, którzy zastanawiają się nad operacją przepukliny kręgosłupa... Prawie 2 tyg. temu miałam operację na odcinku C5 - C6, mam 25 lat, ból był przestraszny, neurochirurg powiedział, że nie ma innego wyjścia - tylko operacja, jak będę zwlekać to będzie tylko gorzej a nerwy mogą się do końca nie zregenerować...uwierzcie mi, byłam przerażona wizją operacji, myślałam: mam dopiero 25 lat! jaka operacja?!! Sam zabieg nie był straszny, 3 dni w szpitalu i wypad do domu, owszem był ból (głównie szyi, gardła - na czas operacji przesuwali tchawicę i struny głosowe) i jak na razie widoczna blizna na szyi. Ale wiecie co? Zrobiłabym to jeszcze raz, bo tego bólu w żaden sposób nie da się porównać z tym przed zabiegiem - nie mrowią mi palce, nie czuję osłabienia mięśniowego, nie czuję rwącego bólu od szyi do łokcia...NA PRAWDĘ NIE ZASTANAWIAJCIE SIĘ ! POZWÓLCIE SOBIE POMÓC !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 10 dni mam rwacy bol szyi, lopatki, ramienia az do lokcia.Ostatnio pojawil sie bol do nadgarstka. Bralam juz wszystko: zastrzyki, tabletki, plastry,,, i co?? NIC!! Nic nie pomaga. Lekarz wspomial, ze to moze byc przepuklina dysku szyjnego. Nie spie z bolu. Nie moge sobie ulozyc pozycji do spania, tak bardzo boli. Co mam robic? Co radzicie?? Poprosic lekarza o rezonans magnetyczny, czt tomograf komputerowy. Pozdrawiam wszystkich cierpiacych!! PORADZCCIE CO MAM ROBIC!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość malgosia

Od prawie miesiaca jestem w bardzo wilkim bolu.w mojej sytuacji ,bol zaczyna sie od szyi przez prawe ramie i tu najgorszy bol nie do zniesienia prrzez cala prawa reke.Przeszlam przez rezonans magnetyczny (bardzo dokladne badanie-polecam ). Potawiono mi diagnoze i oczywiscie jest to przepuklia dysku szyi. Czeka mnie operacja lecz nie moge sie zoperowac tu gdzie mieszkam (Stany Zjednoczone)bo jest bardzo drogo.Szukam prywatnej kliniki w Polsce i jesli ktos by mogl mi polecic dobrego prywatnego neurochirurga to bym byla bardzo szczesliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam przepuklinę dysku szyjnegoDrętwieją mi ręce a szczególnie prawa Boli mnie kark i głowa Coraz częściej przy dłuższym staniu z głową do góry drętwieje mi prawa noga Poznałam panią która po zabiegu operacyjnym kręgow szyjnych ma jako powikłanie porażenie czterokończynowe,Leki przeciwbólowe musi brać nadal Jej wielkie szczęście to kochająca rodzina,która nią się zajmujePani ma bardzo duże oczekiwania wobec opiekunówNie chciałabym być na jej miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×