Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leczenie przy pęknięciu łąkotki


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie moze być leczenie bądz dalsze badania w takim przypadku? Byłam z moim kolanem już u lekarza skierował mnie na zdjęcie rtg i usg kolana. Przy opisie zdjęcia usg pisze tak: *Błona maziowa - bz. w zachyłku górnymz cechami niewielkiego jej obrzęku w częsci przyśrodkowej kolana( w okol.łąkotki przyśrodkowej) łąkotka przyśrodkowa z hipoechogeniczną nieregularną pionową strukturą - mogącą sugerować szczelinę peknięcia(w części środkowej). Cechy niewielkiego obrzęku chrząstki szklistej w stawie rzepkowo udowym( prawidłowa grubość, podwyższenie echogeniczności).* Reszte która była bez zmian bądź prawidłowa pominełam. Tak więc co lekarz może zrobić z takim kolanem, jak moze przebiegac dalsze leczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem a muszę jeszcze tydzień czekać na wizytę u ortopedy.Chciałam się zapytać jak w końcu wyglądało Pani leczenie,jakaś niewielka rehabilitacja czy...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następujące rozpoznanie: *w trzonie łąkotki przyśrodkowej widoczna szczelina , która ulega rozwarstwieniu. I trzy opinie trzech ortopedów. 1. poczekać na pierwsze objawy dyskomfortu i wtedy na zabieg. w tym czasie wzmocnić mięśnie, ścięgna próbować nawet lekkiego biegu. 2. od razu na operację bo ten stan uszkadza staw kolanowy 3. w ogóle nie myśleć o operacji tylko przyjąć serię zastrzyków , które poprawią smarowanie stawu a może skleją łąkotkę. Która opcja jest prawidłowa. Sześć tygodni temu obok uszkodzenia łąkotki miałem zerwane więzadło poboczne, ale ono się samo odbudowało. Jak dotąd słucham się ortopedy nr 1. Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko bo mam problem z kolanem mialam bóle kolana i nie mogłam zgiąć do konca kolana bylam u lekarza wysłał mnie na usg i okazalo sie w opisie ze mam tak obrzek i pogrubienie czesci łakotki udowej więzadła pobocznego piszczelowego i troczków przyśrodkowych ,rzepki świadczace o naderwaniu . oraz pękniecie trzonu łąkotki przyśrodkowej prosze o wsparcie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×