Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Valices haemorrhoidales gr I i II vcolonis ascendentis


Gość lena ostrowiec św

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lena ostrowiec św

Witam, mam pytanie ponieważ mój tata wiek 51lat okolo2lat temu miał zabieg usuwania polipów z jelita grubego, od tego czasu minęło 2 lata i po kolejnym badaniu kolanoskopii okazało się ze ponowił się polip 30-40mm.tresc tego opisu badana brzmi -jelito zbadano do kątnicy ,oczyszczenie jelita dobre, błona śluzowa kątnicy z prawidłowym obrazem zastawki krętniczo - kątniczej i ujścia wyrostka robaczkowego , błona śluzowa wstępna tuż nad zastawka na głębokości 90cm polip przysadzisty kalafiorowaty owrzodziały o średnicy30-40mm ,pobrano 6wycinków do badania histopatologicznego poprzecznicy zstępnicy esicy z prawidłowym rys.naczyniowym bladoróżowa o prawidłowej haustracji odbytnica widoczne guzki krwawcze I i II stopnia.Rectrum BZ anoderma prawidłowa .Wnioski: valices haemorrhoidales gr I i II vcolonis ascendentis. Czy mógłby Pan doktor powiedzieć mi o co chodzi w tym opisie ,przeraza mnie wielkość tego polipa?? mam również pytanie jak duże jest prawdopodobieństwo raka złośliwego ?? i czy cos pozytywnego da się odczytać z tego opisu?? bardzo proszę o odpis i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, przyszły wyniki badania histopatologicznego a treść tego jest następująca-fragmenta minuta texti adenomatis tubulo-villosi cum dysplasia minoris gradus.proszę o przetłumaczenie co to oznacza.z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałam zapytać czy te fragmenty tkanki mogą być na podłożu raka złośliwego ponieważ z przetłumaczenia Pana Doktora nie wiem dokładnie jak się do tego ustosunkować ??tata był na konsultacji z lekarzem i ma odbyć się operacja usunięcia tego polipa w Jędrzejowie bądź w Warszawie ponieważ lekarze w mojej miejscowości nie chcą się podjąć , natomiast tata nic więcej nie chce mi powiedzieć, obawiam się że nie chce mnie martwić,bardzo proszę o pomoc.Z góry dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×