Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krew na papierze, po kolonoskopii?


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Od kilku miesięcy pobolewa mnie w dole brzucha po lewej stronie. Ból pojawia się też w różnych częściach jamy brzusznej - lewa strona brzucha, lewe nadbrzusze, prawa strona, itp. Ból umiejscawia się tak jak idzie jelito grube. Z racji tych bóli miałem wykonywane nastęujące badania: krew, usg jamy brzusznej, krew utajona, kolonoskopia. Kolonoskopia nic nie wykazała poza tym, że esica jest ufikskowana w zrostach. Badanie kolonoskopowe miałem we wrześniu. Od czasu do czasu bóle wracają, a w szczególności po obiedzie, które jadam po powrocie z pracy, ok. godz, 17. Nadmienię też, że wypróżniam się regularnie codziennie rano i nie mam z tym problemów. Dzisiaj zauważyłem, na papierze, coś czerwonego jakby krew. Kolor był janso czerwony. Wczoraj jadłem leczo, w kórym była papryka i pomidory, więc mogą to być resztki jedzenia. Ale martwi mnie ten żywo czerwony kolor. Proszę o odpowiedź na następujące pytania: 1. Czy powinno mnie to nie pokoić, biorąc pod uwagę, że we wrześniu miałem kolonoskopię?? 2. Do którego odcinka jelita grubego występuje krwawienie jawne, a od którego zazwyczaj przechodzi w utajone?? serdecznie dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolegliwości mogą być spowodowane zrostami. Świeża krew prawdopodobnie pochodzi z dystalnego odcinka jelita grubego. Krew może być wymieszana ze stolcem lub tylko go powlekać. Ma to duże znaczenie przy ustalaniu miejsca ewentualnego krwawienia. Najlepiej powtórzyć badanie na krew utajoną. Nie powinno to być nic niepokojącego skoro we wrześniu była wykonana kolonoskopia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od paru lat mam bóle w prawym boku ostatnio naśiliły się przy odawaniu stolca zrobiłam kolonoskopie wszystko ok żadnych polipów hemoroidów dwa dni temu pojawiła się biegunka krew na papierze ból brzucha dołem burczenie w jelitach czasami ale rzadko mam bół po prawej stronie w pachwinie aż promieniuje do nogi lecze się u gastrologa idalej niewiem co mi jest lekarz podejrzewa naddrażliwość jelita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie, mialem miesiac temu kolonoskopie, okazalo sie ze to tylko podraznienie, jelita zdrowe, czasami jeszcze wystepuje krew w okresie silnego stresu jak 3 razy dziennie do wc ide : P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×