Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz na szyi, po lewej stronie, w dolnej części


Gość Mia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mniej więcej rok temu wyczułam u siebie guza na szyi, umiejscowionego po lewej stronie, w dolnej części. Guza odkryłam w okresie, kiedy walczyłam z bardzo nieprzyjemną alergią skórną. Po zrobieniu testów, okazało się, że mam alergię na kobalt (głównie). Powiedziałam wówczas pani dermatolog o guzie, stwierdziła, że mógł się on pojawić pod wpływem alergii. Od tamtego czasu minął rok, a guz wciąż jest. Nie zauważyłam, żeby się bardzo powiększył, jeśli tak, to niewiele. Nie boli, raczej się nie rusza. Bardzo się boję, że to może być coś poważnego, strach paraliżuje mnie przed pójściem do lekarza. Mam 28 lat. Dodam - bo być może to ma związek - że 4 lata temu przeszłam bardzo mocne zapalenie oskrzeli. Ostatnie badanie krwi robiłam w maju, wyniki były w porządku, ale miałam niedobór minerałów: żelaza, potasu i magnezu. W dzieciństwie miałam anemię, teraz przyjmuję dodatkowo witaminy. Pani doktor sugerowała badanie w kierunku tarczycy, co planuję zrobić w najbliższym czasie. Bardzo proszę o pomoc, czy mam powody do obaw, czy faktycznie może mieć to związek z tarczycą, alergią, przebytym zapaleniem oskrzeli (4 lata temu) lub ogólną anemią i zmęczeniem? Dziękuję z góry za odpwowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego, który Panią zabada i ewentualnie skieruje na badanie usg tej zmiany. To może być powiększona tarczyca, zmianiony węzeł chłonny, może włókniak czy tłuszczak. Wszystko zależy od lokalizacji i cech samej zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam taki guzek na szyi i na tej samej stronie. także jestem anemiczka od młodych lat nawet biorac leki od anemi nie poprawia mi sie morfologia.mialam usg wyszło ze faktycznie jest guzek teraz musze zrobic kolejne badania i czekac na wizyte u specjalisty. staram sie nie myslec o tym i mam nadzieje ze nic złego to nie jest. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×