Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwny dzyndzelek wystający z odbytu


Gość Magdalena M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 21 lat urodzilam corke 2lata temu . po porodzie mialam zatwardzenia zglosilam sie do lekarza i dostalam czopki. przeszlo. ale znow pojawilo sie zatwardzenie i dzisiaj zauważyłam troche krwi na papierze, z ciekawosci zajrzałam co sie dzieje i zobaczylam dzyndzelek wystajacy ktory nie boli ani nie swedzi. deneruje sie ta sprawa prosze o pomoc co to moze byc gdzie sie zglosic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobne zmartwienie , od pewnego czasu tez znajdowałam krew na papierze , zerknełam dzisiaj i zobaczyłam coś podobnego do guzka, *kulke* .Chciałabym wiedziec co z tym zrobic , do jakiego lekarza sie udac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałam forum o hemoroidach zewnętrznych, ale nie znalazłam, to napisze tutaj. Takie hemoroidy polegają na swedzeniu, pieczeniu i bólu najczęściej po wypróżnieniach i wieczorem. Na takie zylaki polecam zmianę diety: z jasnego chleba na ciemny, ze słodyczy na owoce i warzywa, a z soków na wodę i herbatę. Najlepiej odstawić też kawę, sól, nie przyprawiać za mocno dań. Można possać sobie błonnika w tabletkach, ale dieta bardziej działa. Nie wycierac odbytu papierem toaletowym, tylko zwilzonym ręcznikiem papierowym, a po umyciu tak samo. Nie zakładać ciasnej bielizny i wykonanej ze sztucznych materiałów. Tylko bawełnianą, lnianą itp. A jeśli nie można już wytrzymać, można smarować się tam ProctoGivenolem. Mi pomogło, mam pracę siedzącą. Maść ta działa kojąco, przeciwświądowo, przeciwzapalnie i przeciwbólowo. A tak przy okazji: przechodzilam studia medyczne, ale jestem nauczycielką. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Widzialem ze temat juz podobny byl jakolwiek nie moglem tam znalezc odpowiedzj na moje pytanie i problem. Mianowicie, od jakiegos czasu wyczulem maly dzyndzelek (jezyczek) przy odbycie. Nie sprawia mi on jakiegos bolu i dyskomfortu nawet przy wyproznaniu sie nie ma problemu, nie jest czerwony i nie krwawi. Po prostu nie wiem co to jest i co z tym zrobic ? Czasami tylko cos zaswedzi czy ukuje ale ja mam od dziecinstwa wrazliwa pupe *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Bez bezpośredniego badania nie wyjaśnię konkretnie czym jest ta zmiana. Albo to jakiś drobny splot hemoroidalny albo polip odbytu. Proszę w tej sprawie udać się na bezpośrednie badanie najlepiej do chirurga. On wyjaśni po badaniu czym jest ta zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×