Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jogurt i normalne potraw po wycięciu wyrostka robaczkowego


Gość Miłosz z Warszawy

Rekomendowane odpowiedzi

mój syn jest7 dzień po usunięciu wyrostka ma być w szpitalu jeszczeok.3 dni dziś wyjeli mu dren ...nie wolno mu było nic jeść4 dni teraz zaczyna jeśc lekko strawne pokarmy .więc jak widzicie każdy indywidualnie przechodzi chorobe jedni na drugi dzień są ok. inni potrzebują czasu by organizm sobie poradził .....mój syn ma 27 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gal anonim

Wszystko to zależy od rodzaju choroby, może dojść do zapalenia wyrostka robaczkowego lub ropnego zapalenia... W przypadku tego pierwszego, w szpitalu jesteśmy minimum dwie doby a kilka dni po wycięciu można spożywać normalne pokarmy, chociaż lepiej utrzymać tygodniową dietę lekko strawną. W przypadku ropnego, może dojść do pęknięcia wyrostka i wylania ropy do otrzewnej, wtedy po jego usunięciu nosimy dren i należy pozostać w szpitalu około tygodnia na obserwacji. Swoją drogą wpływ ma rodzaj diety codziennej no i oczywiście wrażliwość żołądka, jeżeli ktoś jest wrażliwy a do tego źle się odżywia, będzie musiał trochę pocierpieć bez McDonalda ^ ^. Osobiście jestem po wycięciu wyrostka, byłem 2 dni w szpitalu a w domu spożywam pokarmy lekko strawne i czuję się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość łukasz

witam może komuś pomoge dzisiaj jest 26 maj 2014rok.. 2 dni temu miałem operacje wycięcia wyrostka...bule zaczeły się już w styczniu 1 dzień,,,potem w marcu bul znowu i do szpitala powiedzieli że mam kamien w woreczku żółciowym i to boli dali mi leki i do domu ,a teraz ból wrócił w czwartek temperatura 38stopni,,,w piątk juz nie wytrzymałem i zrobili usg i co pani mówi ze nic nie widzi...zawołała hirurga i on tylko dotknął brzucha i mówi proszę przygotować salę do operacji,,,,zrobili i czuje sie super cięcie na brzuchu 5 szwów kupy nie mogłem zrobić to włożyłem świeczkę w tyłek i jest ok....nie dżwigać po operacji i nie kaszleć mocno bo przepuklina wyrośnie ,,,,jem wszystko ,,,pa pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej 2 tygodnie należy przestrzegać diety lekkostrawnej. Oczywiście jogurt jak najbardziej się do niej zalicza. Nie jest ona specjalnie rygorystyczna- należy przede wszytskim unikać smażonych potraw, wzdymających warzyw, intensywnych przypraw, tłustych serów, napojów gazowanych. I przede wszystkim jeść regularnie- często, ale małe porcja by nasz osłabiony układ pokarmowy mógł spokojnie dochodzić do siebie. Dieta nie jest wcale taka straszna, w dodatku można zrzucić pare kilo*)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×