Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak połączenia żołądka i przełyku


Gość Błazej

Rekomendowane odpowiedzi

Moj Tata Trafil do szpital z powodu dosć szypkiej utrady wagi po wielu badaniach okazalo sie ze ma raka co bylo nie do pomyslenia czekal na operacja podczas zabiegu usunieto:Caly ŻołądeK Przełyk Sledziona {poniewaz zrobil sie torbiel}i wezly chlonne operowany byl prawie 7 godz po operacji dostal silne lekarstwa poniewaz zlapal silne zapalenie pluc i mial niewydolnosc oddechowa buzniej byly wizyty u onkologa liczylismy ze onkolog da chemie lub lampy i bedzie ok jednak tak nie było poniewasz jest duza ilos jelita tczego i prawy plat wotroby nachodzi na jelito cienkie i duza ilos jakiegos plynu obecnie tata wazy 54 kg ale jest bardzo silny i sie nie poddaje robi wszystko choc lekarz zaleca odpoczynek jak dlugo moze zyc z takim rakirm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tych informacji, choć ich dużo, trudno mi powiedzieć jaki jest stopień zaawansowania choroby nowotworowej. Jeśli jest to wczesny rak to rokowanie jest dobre, natomiast przy zaawansowanym stanie już gorszy. Pytanie trzeba skierować do chirurgów, którzy wykonywali operacje i znają stopień zawansowania choroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wizyty u onkologa liczylismy ze onkolog da chemie lub lampy i bedzie ok jednak tak nie było poniewasz jest duza ilos jelita tczego i prawy plat wotroby nachodzi na jelito cienkie i duza ilos jakiegos plynu obecnie Moze kto mi to dokladnie wytlumaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sie dowiedziałam ze moj tata ma raka bardzo spadł z wagi z 75 kg na 59 kg jest zajęta 1/3 żoładka i przełyk jeszcze jest w trokcie dalszych badan.Jestem tym przerazona .Jedno pytanie bardzo mnie nurtuje na ktore lekarz mi nie odpowiedział 7 miesiecy temu tato mial robiona gastroskopie przez 24 godziny mial wlozona rurke do żołądka aby spływał płyn i nic nie wyszlo lekarz powiedzial ze wszystko jest w porzadku jak to mozliwe aby w ciagu tego okresu tak nowotwor sie rozwinał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×