Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stan zapalny stawów mostkowo-żebrowych


Gość Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Kilka dni temu *złapał* mnie silny ból w kl. piersiowej. Jego cechami charakterystycznymi były: uczucie ucisku, chwilami miałem wrażenie kołatania serca, a całości towarzyszył silny niepokój. W związku z tym udałem się wieczorem do szpitala. Badania kardiologiczne (EKG) oraz badania enzymów nie wykazały żadnych probemów z sercem. Wykonano także RTG kl. piersiowej, które nie wykazało żadnych niepokojących objawów. Na podstawie badania ogólnego lekarz stwierdził, że przyczyną jest stan zapalny stawów, o których mowa w tytule. Zalecił mi zażywanie Ketonalu 100mg 2x dziennie. Dodatkowo zalecił przyjmowanie Controlocu w tej samej ilości. Kilka dni po wizycie nadal wystepują zblizone do poprzednich objawy. Pojawił sie też nowy element - uczucie pieczenia w okolicach splotu słonecznego. W związku z tym mam cztery podstawowe pytania: 1. Czy leczenie Ketonalem jest bezpieczną i adekwatną do tego schorzenia metodą? 2. Jak powinno być prowadzone leczenie tego typu schorzenia (masaże, inne zabiegi)? 3. Jaka jest w zasadzie przyczyna tego typu dolegliwości? 4. Jaki jest w tym przypadku cel zalecenia stosowania Controlocu? Z podziękowaniem za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ma Pan zespół Tietze*a, czyli zapalenie stawów mostkowo-żebrowych. Może Pan stosować dodatkowo Ketonal żel miejscowo. Katonal w postaci doustnej jest odpowiednim lekiem. Co do Controlocu to dodany jest jako osłona przy stosowaniu ketonalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Od dwóch tygodni po prawej stronie klatki piersiowej mam dwa zgrubienia na żebrach. Przy dotyku sa twarde i bolą, nie przesuwaja się. Lekarz zlecił rtg klatki piersiowej ,morfologie, ALT i CRP . Poza tym biorę leki: Mydocalm forte i olfen. Wyniki wyszły dobrze i rtg nic nie wykazało. W związku z tym mam pytanie co do tych zgrubień, jak długo będa i czy 

mam się czego obawiac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×