Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina kręgosłupa z uciskiem na worek oponowy


Gość Fabian

Rekomendowane odpowiedzi

badanie wykonano aparatem ix-mr 1.0t. zastosowano sekwencje frfse uzyskując obrazy t1 oraz t2 zależne w dwóch podstawowych projektach. badaniem objęto kręgoslup na odcinku od th12 do s. lordoza lędźwiowa zachowana. trzony kręgowe o niezmiennej wysokości oraz intensywności sygnału. tarcze miedzykregowe l3-l4, l4-l5 oraz l5-s1 o obniżonej wysokosci oraz intensywnosci sygnału na obrazach t2 zależnych wykazują dokanałowe uwypuklenia typu bulging z symetrycznym uciskiem na worek oponowy i nieznacznym na światło obu otworów międzykręgowych. l4-l5 centralnej protruzji z usciskiem na przednia powierzchnię worka oponowego. l5-s1 - masywnej prawobocznej przepukliny z usciskiem na worek oponowy oraz korzeń nerwowy w zachyłku bocznym prawym. końcowy odcinek rdzenia kręgowego oraz korzenie ogona końskiego o prawidlowej morfologii sygnalu. bardzo proszę o wyjaśnienie powyższych wyników i ewentualne sposoby leczenia. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 30l i od jakiegoś czasu cierpię na bóle kręgosłupa, przez ostatnie miesiące brałam zastrzyki p/bólowe i zapalne zrobiłam T-K L-L i otrzymałam wynik: na poziomie L5/S1 centralna protruzja tarczy międzykręgowej z uciskiem na worek oponowt. Co to oznacza i jakie jest leczenie. Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×