Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Malutkie lewe jądro u 2 letniego chłopca


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Byłem z synem na bilansie 2 latka. Lekarz nie mógł u niego znaleźć jednego jądra, polecił nam abyśmy w trakcie ciepłej kąpieli sprawdzili to dokładnie. Właśnie jesteśmy po... odkryłem że lewe jądro (jeśli to było jądro!) jest bardzo małe. Wiem że powinniśmy iśc do lekarza, ale na wizytę trochę się czeka. Stąd moje pytanie, czy to jest normalne, że jądra rosną nierówno? I jeśli nie to czy syn będzie miał problemy z płodnością kiedy drugie jądro będzie malutkie albo go nie ma? Proszę o pilną odpowiedź i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle jądra różnią się wielkością, ale nie są do zbyt duże różnice. Jądro może znajdować się w kanale pachwinowym, także radzę również tą opcję spradzić. Do zakresu obowiązków lekarza należy wybadać to jądro i ustalić ewentualną nieprawidłowość. Najlepiej od razu umówić się na wizytę. Obecność tak małego jądra może wynikać z nieprawidłowego jego rozwoju i skutkować poźniejszymi zaburzeniami płodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem takie coś jak byłem mały. teraz mam 13lat. Wynikiem jednego małego jądra może być przepuklina. nie wiem jaka. przepraszam za taka nie fachową odpowiedz, ale jakos wstydze sie o to zapytac rodzicow. Lepiej zgloscie sie z tym u lekarza. za 1 i 2 razem nie powinno to miec w plywu na plodnosc. ale za 3 i wiecej jest obawa. a pozatym dziecko nie moze do konca zycia podnosic b. ciezkoch ciezarow(grozi to ponowna przepuklina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×