Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Adenocarcinoma g3 corporis venticruli dispersum, partim mucocellulare


Gość kAROLA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Moja MAMA w 1992r miała amputowaną pierś do 2003 bylo ok ale w 2003 znowu rak zaatakował tym razem macica jajniki zostały usuniete w tym roku zaatakowal żołądek i jelito grube ,wycieto trzy czwarte żołądka i część jelita g .Po wyniku histopatu trzech lekarzy nie dają szans ,mówią ze juz nic się nie da zrobić kolejnej chemii nie przezyje a pozatym przezutów jest zbyt dużo i że mamy przygotować się na najgorsze ,mam prośbę czy ktoś może mi dokładnie przetłumaczyc wynik histpatu??? oto on rozpoznanie milroskopowe adenocarcinoma g3 corporis venticruli dispersum ,partim mucocellulare.infiltrato transmulralis parietis ventriculi multifocalis telae adiposae regionalis atque infiltrato transmuralis coli transversi .metastates carcinomatis in omnis lymphonodulis (11/11) cum infiltrarion Bradzo proszę o przetłumaczenie .DZIEKUJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruczolakorak o dużym stopniu aktywności komórkowej, czyli o dużej złośliwości trzonu żołądka typu rozlanego, częściowo śluzowokomórkowy. Nacieczenie ściany żołądka i wieloogniskowe nacieczenie ciała tłuszczowego oraz poprzecznicy. Przerzuty nowotworowe wszystkich pobranych węzłów chłonnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży stopień aktywności komórkowej określa w tym wypadku charakter nowotworu. Większa aktywność to większa złośliwość. Nacieczenie oznacza, że dochodzi do rozsiewu komórek nowotworowych na otaczające tkanki. Śluzowokomórkowy to informacja histopatologiczna. Rokowanie nie jest pomyślne w przypadku raka żołądka typu rozlanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze ten kto pisze ze rak żołądka to wyrok czy jaki kolwiek rak jest w błędzie ja jestem rok po operacji i czuje sie swietnie warto wzmacniac organizm naturalnymi witaminamy ale widze ze kiki~ jest specjalista od stawiania diagnozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×