Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mimo używania szyn korekcyjnych haluksy się nie zmniejszają


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dopiero 18 lat a na moich stopach powstały haluksy. Od kilu lat patrzyłam jak duże palce mi się skrzywiają i wystają kości. Na razie nie wygląda to groźnie, ale jest zauważalne. Aby zapobiec dalszemu rozwojowi kupiłam tzw. szyny Tomsena, ale zauważyłam, że teraz te kości wystają bardziej! I są znacznie bardziej wyczuwalne. Dlaczego odniosłam odwrotny skutek do zamierzonego? Jestem tym zdenerwowana. Bardzo proszę o wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie pozostaje nam nic innego jak samemu dbac o nasze przyszle halluksy:) co sadzicie o http://www.esklep-medyczny.pl/-na-halluksy-haluksy-szyny-thompsena/63-szyna-thomsena-na-haluksy-halluksy-stabilizator.html bo niby ból mniejszy, ale czy na stale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pojawił się haluks jakiś czas temu, nie zwracałam na to uwagi, dopóki nie zaczęło mnie boleć. Od razu poleciałam do ortopedy, a ten wyjasnił mi że dobra profilatyka może bardzo pomóc. Polecił mi kupno szyny korekcyjnej, w sklepie medycznym. Kupiłam Marcina polskiego producenta. Fajnie, bo lekarz kazał mi ćwiczyć stopy, dostalam cały wykaz ćwiczeń, a w opakowaniu tych Marcinów była akurta guma do ćwiczeń, mam więc dodatkowy atrybut do walki z haluksami. Używam go krótko, ale mam wrażenie że stopa już nie boli jak wcześniej. Jestem pełna nadzieji. Pozdrawiam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też polecam szynę na noc Marcin. i tylko tą. Nie warto kupować jakis tam szyn z internetu. Ja tą swoją szynę kupiłam w sklepie medycznym, tam obsługa wyjasniła mi co i jak. Jak nie umiałam jej zapiąc poszlam i podpytałam, wszystko mi wyjasniono, a jakbym kupiła w internecie to gdzie mogłabym się iść spytać?? Marcin i tyle, dla mnie zakup naprawdę udany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne produkty na halluksy można znaleźć w ofercie pewnej firmy z Lublina. Nawet nie trzeba wychodzić z domu i szukać po sklepach w wyszukiwarce można trafić na sklep. Ja korzystałam z tego produktu http://sklep.footmate.pl/index.php?route=product/product&product_id=129 i jestem zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadam się z osobami powyżej. Warto wiedzieć która szyna naprawdę pomoże. Nie ma co się oszukiwac ze te niby sportowe, do buta cokolwiek pomogą, bo jak niby w tym bucie mają odwieść palec- a na tym przeciez polega korekcja wady. Ja od kilku lat stosuję Marciny, te nasze polskie, oryginalne z Neuronu, są najlepsze. Śpię w nich i już, dawno przestałam odczuwać dyskomfort związany z ich zakładaniem. Co jakis czas musze oczywiście kupić nowego Marcina bo stary się zużył, niestety jak wszystko co nosi się przy ciele, rzep się zużywa, dodatkowo używam kremów i skórka się przybrudzi, ale warto wydać te kilkanaście złotych raz na jakis czas. Dla mnie nie ma nic lepszego. Pozdrawiam , Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi pomogły jedynie wkładki robione na zamówienie z badaniem komputerowym stóp i rehabilitacja. Chodzę zawsze jak zaczyna coś bolec na zabiegi na do dr Więcka i jest ok. Zadko mnie boli, ale czasem się pojawia ból. a ten gabinet jest najlepszy, bo tani i skuteczny wg mnie. tel 698115115 jakby ktoś był zainteresowany,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można się na własną rękę leczyć, jak my możemy sami określić co nam pomoże co nie? A prędzej to sobie zaszkodzimy. Ja z haluksami byłam u dr Kołodziejskiego z poradni na ul. Bartniczej w Warszawie i fakt faktem operacja była konieczna, ale już po sprawie. Ból minął, stopy w końcu się prezentują i mogę nosić buty jakiekolwiek mi się spodobają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może podpowiem z nieco innej strony.

Halluksy bardzo często (nie mogę powiedzieć, że zawsze) są wynikiem nieprawidłowo zlokalizowanego środka ciężkości naszego ciała (np. w wyniku nieprawidłowego ustawienia miednicy). Jedna z osób piszących w tym poście wspomniała o wyższych butach - jest to jeden z elementów, który jeszcze bardziej wysuwa środek naszego ciała do przodu - a halluksy? Powstają dlatego, że organizm musi w związku z tym poszerzyć płaszczyznę podporu - w innym przypadku ciężko by nam było utrzymać równowagę.

Wiadomo, że wieloletnie, utrwalone zmiany w obrębie stawów palucha będą trudne do odwrócenia (czasami niemożliwe) ale korekcja środka ciężkości może przynieść bardzo dużą ulgę. W przypadku młodych osób jest możliwość naprawdę dobrej i trwałej korekcji.

Polecam wizytę u fizjoterapeuty.

Proszę pamiętać, że szyny to jedynie bierna (często brutalna i niepotrzebna) korekcja objawów a nie przyczyn halluksów

Pozdrawiam i powodzenia !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę jedyną metodą gwarantującą pozbycie się problemu jest operacja. Metody nieinwazyjne są radzą sobie co najwyżej z zatrzymywaniem postępowania choroby, ale i to nie za każdym razem. Jeśli miałbym wybrać specjalistę do polecenia, to tylko ortopedów z halluxduo Głównie dlatego, że nie musiałem stać w kolejce czy czekać miesiącami na wolny termin. Jest to niezwykle ważne, ponieważ najlepsze rezultaty daje operowanie haluksów jeszcze zanim dojdzie do poważnych deformacji. Myślę, że umówienie się tam na konsultację to nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się zgodzę i wiem co mówię bo też różnych specyfików używałam bez rezultatu. Haluxów pozbyłam się dopiero operacyjnie u chirurga z poradni chorób stopy w Warszawie - skutecznie i mam nadzieję że raz na zawsze, bo minęły już dwa lata a nawrotów nie ma. Ale się pilnuję, nie noszę już niewygodnych butów itd., takie było zalecenie lekarza dr Bryłki, który mnie operował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×