Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ostre bóle przeszywające od podbrzusza do odbytu


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dosyć nietypowy problem.Otóż od dłuższego czasu pojawiają się u mnie ostre bóle podbrzusza oraz w okolicach odbytu.Bardzo często też pojawiają się biegunki połączone z ostrym bólem brzucha po zjedzeniu smażonych potraw, ostrych a także gotowanych jajek.Mam też częste zaparcia.Pojawiło się też swędzenie okolic odbytu.Bardzo często po zjedzeniu kolacji, dostaję w nocy ostrych bóli połaczonych z biegunką.Czuję, że rozpiera mi brzuch i mam wrażenie, jakby mi coś miało pęknąć w środku.Jeśli chodzi o kłucie w podbrzuszu i odbycie to zdarza mi się mieć jej w ciągu dnia podczas zwykłej pracy.Trwają kiklanaście sekund i paraliżują całe moje ciało.Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musi Pan udać się do lekarza rodzinnego. Opisywany ból może być wynikiem zapalenia/powiększenia prostaty. Bóle brzucha, biegunka, zaparcia wymagają dalszej diagnostyki. Od lekarza rodzinnego uzyska Pan skierowanie na usg jamy brzusznej, badania krwi i moczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że robiłem badania usg i nic nie wykazało.Krew w porządku.Badania moczu nie robiłem.Po wynikach miałem podwyższony alat lecz lekarz rodzinny stwierdził, że może to być wynikiem niezdrowego odżywiania się.Staram się ograniczyć niezdrowe jedzenie do minimum.Niestety nie pomaga to za wiele.Dziękuję i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×