Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Błona śluzowa żołądka w stanie przewlekłego zapalenia


Gość Janina.

Rekomendowane odpowiedzi

*Moja gastroskopia: Videoendoskop Pentax wprowadzono do części zstepującej dwunastnicy. Część zstępująca i kolanko górne dwunastnicy prawidłowe. Opuszka dwunastnicy z linijną blizną na scianie tylnej. Odźwiernik kształtny , drożny. Ściany żołądka podatne na rozdmuchiwanie. Część odzwiernikowa kształtna, błona śluzowa na przeciwko kąta z licznymi wybroczynami podśluzówkowymi. Okolica kąta, trzon i dno żołądka niezmienione. Okolica podwpustowa oglądana w inwersji prawidłowa. Wpust położony prawidlowo. Linia **Z** położona prawidlowo, niezmieniona. Przełyk bez zmian. Wycinki: pobrano 6 wycinków z części odzwiernikowej pod kątem oceny stanu zapalnego i obecności Helicobacter pylori. Wniosek: Blizna powrzodowa w opuszce dwunastnicy. Zmiany zapalne w antrum. *Pełne rozpoznanie petomorfologiczne: Fragmenty błony śluzowej żołądka trzonu i częsci odzwiernikowej żołądka z rozrostem dołeczkowym w stanie przewlekłego zapalenia (+) z licznymi ogniskami metaplazji jelitowej kompletnej (+++). Bardzo proszę o odpowiedz czy mam za mało kwasu żołądkowego, czy też za dużo. Chodzę do różnych lekarzy i każdy mówi mi co innego. Przypisano mi Ulgastran jako środek osłaniający. Czy to na pewno jest dobry lek i jedyny? Nie wiem też czy mogę brać Helicid. Czy mogę jeśc nabiał (ser i mleko)?, czy powinnam pić len oraz balsam szostakowskiego? Wiem czym grozi nieleczona metaplazja i dlatego bardzo proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacz nalot na języku i jest piekący w dodatku na tylniej ściace gardła klejista biała wydzielina i wżołątku stany zapalne błony śluzowej to wszystko stało się po antybiotyku jak to leczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały nalot na języku może oznaczać następstwo zarzucania treści żołądkowej do przełyku z odczynem zapalnym w gardle i w samym języku. To następstwo działania kwaśnej treści z żołądka. W takim przypadku stosuje się leki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego przez żołądek oraz prokinetyczne (zwiększające napięcie zwieracza przełyku oraz opróżnianie żołądka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×