Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cechy odwodnienia krążków między kręgowych odcinka szyjnego z obniżeniem ich wysokości


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

W styczniu mam wyznaczony termin operacji, której bardzo się boje. Zastanawiam się czy dobrze robię. W czerwcu 2009 wykonano mi szereg badań między innymi MR i oto co stwierdzono: Badanie wykonano w sekwencjach TSE T1i TSE T2, CISS w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych, w warstwach o grubości 3mm i 4mm. Badanie MR uwidoczniło zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z wytworzeniem kyfozy na poziomie C3. Cechy odwodnienia krążków między kręgowych odcinka szyjnego z obniżeniem ich wysokości. Przednia rezerwa płynowa zwężona na poziomie przestrzeni międzykręgowych przez: -portuzję centralno-prawoboczną tylną krążka C3/C4na 2mm dokanałowo. Portuzja modeluje rdzeń. Sygnał rdzenia niejednorodny w sekwencjach T2 zależnych. Kanał 9mmx24mm. Zwężenie prawego otworu międzykręgowego. -portzję centralno-prawoboczną tylną krążka C4/C5 na 3mm dokanałowo. Portuzja modeluje rdzeń Zwężenie prawego otworu międzykręgowego. Cechy konfliktu korzeniowego C5. -szerokołukowe uwypuklenie krążka C5/C6. -Portuzję centralną krążka C6/C7 na 2mm dokanałowo. Proszę napiszcie co mam zrobić, wszystkie za i przeciw. Dodam że cierpię na częste bóle głowy,migrenę,zawroty głowy, szumy uszne,boli mnie szyja(zawsze myślałam że to zawianie, albo żle spałam),drętwieje mi prawa ręka z barkiem włącznie.Kilka razy jadąc samochodem w pewnym momencie nie wiem gdzie jestem nie mogę skojarzyć tego miejsca, które dobrze znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×