Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wykrywalność nowotworu jądra bez USG


Gość Piotr z Grudziądza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotr z Grudziądza

A więc tak we wrześniu od ponad tygodnia odczuwałem dyskomfort w prawym jądrze. Nie był to ból ale bardziej takie uciążliwe ćmienie bez powiększenia jądra . Nie przestawało więc udałem się do urologa. Zbadał moje jądra i ogólnie stwierdził infekcje dróg moczowych, lekkie zmiany, zaczerwienienia na napletku i przy ujściu cewki. W badaniu palplacyjnym jąder nic nie stwierdził. Przepisał Nolicin oraz maść Naomycynę aby smarować te zaczerwienione miejsca. Podczas gdy branie antybiotyku pomagało na infekcje od czasu do czasu wciąż odczuwałem ten dyskomfort w prawym jądrze. Po ponad tygodniu wybrałem się więc do kolejnego specjlalisty-tym razem pani urolog. Zrobiła USG układu moczowego tj. pęcherza, nerek, prostaty, jądra badała palplacyjnie i stwierdziła powiększone najądrze prawe. Ale badania USG nie zrobiła. Stwierdziła, że jądra są prawidłowe i nie wyczuwa tam żadnych nieprawidłowości. Przepisała antybiotyk na infekcję dróg moczowych tj. Cipronex oraz Scopolan i Urosept. Przed pójściem do drugiego urologa odczuwałem kłucie, uciążliwe nie bardzo bolesne z prawej strony klatki piersiowej, czasem zawroty głowy. Kłucie odczuwam do dziś. Dlatego boję się czy nie powinienem mieć również zrobionego USG moszny. Może jestem trochę przewrażliwiony ale mimo bycia u dwóch specjalistów nie jestem pewny tych diagnoz. A badanie USG w 100% wykrywa zmiany w jądrach. Natomiast słyszałem, że badanie dotykowe nie daje takiej pewności. Odczuwam jakąś taką niepewność, że jednak powinienem się zbadać tzn. USG moszny. Ten dyskomfort w prawym jądrze czasem ostatnio powraca i mam czarne myśli odnośnie nowotworu. Wiele czytałem na ten temat i wiem, że czasem przebiega on bezobjawowo tzn. bez opuchlizny, guzków wykrywalnych ręcznie bez USG. Nawet pytałem pani urolog o to ale ona stwierdziła, że to przypadki rzadkie. Jądra moje są równe, nie wyczuwam w nich żadnych guzków ale niepewność jest nadal. Czy powinienem zrobić sobie badanie USG dla świętego spokoju. Bo ostatnio każdy nawet mały ból kojarzy mi się z rakiem. Jaka jest skuteczność wykrywania nowotworu jądra badaniem dotykowym przez doświadczonego urologa? Czy jest ono pewne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie idz sobie zrób to badanie. Ja miałem guz prawego jądra już wszystko usunięte żadne straszne rzeczy:) teraz jeszcze konsultacja onkologiczna i można żyć dalej:) A najlepiej zrób sobie to wszytstko prywatnie tzn usg i wizyte u urologa bo na tych z nfz-u nie masz co liczyć lekarzy badają pobierznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×